קבלן רשום תנאים

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

תוכן עניינים:

כל קבלן יכול להפוך לקבלן רשום ובתנאי שהוא עומד בכל הקריטריונים המוגדרים בחוק כתנאי לקבלן רישיון קבלן. כמו כל רישיון שאנו מוציאים, בין אם מדובר ברישיון נהיגה, בין אם מדובר ברישיון עסק ובין אם מדובר ברישיון עורך דין, רופא או רואה חשבון, תהליך הוצאת הרישיון מבוסס על בחינת העמידה של מבקש הרישיון בקריטריונים המאפשרים מתן רישיון כזה. דברים אלה נכונים לכל סוג של רישיון והם נכונים גם כשמדובר ברישיון קבלן. במקרה של קבלן רשום תנאים בהם צריך לעמוד הקבלן כוללים בעיקר שניים חשובים. מהם התנאים בהם צריך לעמוד הקבלן? מה קורה אם הקבלן לא עומד בתנאים אלה? האם תנאים אלה משפיעים גם על הסיווג בו יסווג הקבלן בתהליך הרישום? מי יכול לסייע לכם בביצוע התהליך ובבדיקת עמידתכם בתנאים הנדרשים? על כך מספרים לכם בשורות הבאות המומחים של חברת התקווה, המספקת בין היתר, גם שירות של רישום קבלנים.

אז מהם התנאים בהם יהיה עליכם לעמוד בכדי לקבלן רישיון קבלן?

ובכן, בכדי ליהנות מהמעמד של קבלן רשום תנאים בהם תצטרכו לעמוד כוללים שניים מרכזיים ואלו הם: הסמכה מקצועית עם השכלה רשמית בתחום בו אתם רוצים לקבל את רישיון הקבלן שלכם ושנות ניסיון בהיקף המינימלי המוגדר בחוק. כך למשל, אם אתם מהנדסי בניין יהיה עליכם כמובן להציג אסמכתאות להשלמת התואר ההנדסי שבידיכם ובנוסף לכך יהיה עליכם להוכיח שנתיים ניסיון בעבודה כמהנדסי בניין. במידה ואתם עומדים בתנאים אלה, תוכלו לקבל רישיון קבלן. אם אתם לא מהנדסי בניין אלא שאת מרבית שנות עבודתכם בענף הבניין העברתם כמנהלי עבודה למשל, יהיה עליכם כמובן להציג אסמכתאות לכך שסיימתם לימודים רשמיים וקיבלתם הסמכה כמנהלי עבודה מוסמכים וכן יהיה עליכם להוכיח 5 שנות ניסיון כמנהלי עבודה. כפי שניתן לראות, לא משנה מהו הרקע ממנו אתם מגיעים, יהיה עליכם להציג בכל מקרה את האסמכתאות לכך שהשלמתם לימודים רשמיים בתחום וקיבלתם הסמכה רשמית. מה שכן משתנה ממקרה למקרה הוא מספר שנות הניסיון שבו תצטרכו לעמוד. ככלל, ככל שההשכלה שלכם יהיה יותר מתקדמת ויותר בכירה, כך מספר שנות הניסיון הנדרשות לכם הוא נמוך יותר. מעבר לשני תנאים אלה ישנם תנאים גנריים נוספים כמו רקורד עסקי, רקורד של שירות, עבר פלילי וכן הלאה.

מה קורה אם אתם לא עומדים בתנאים הנדרשים?

במקרה של הגשת בקשה לקבלת מעמד של קבלן רשום תנאים אלה הם תנאים נוקשים וקשיחים ואי אפשר למסמס אותם. במילים אחרות, אם אין לכם את ההשכלה הרשמית הנדרשת, יהיה עליכם להשלים אותה תחילה ורק לאחר מכן להגיש בקשה נוספת. השלמת השכלה ניתנת לביצוע במסגרת תכניות לימוד רשמיות המוצעות על ידי מוסדות לימוד המוכרים על ידי משרד העבודה בתחום הבניין. תכניות לימוד אלה יכולות להימשך מספר חודשים, הן יכולות להימשך שנה והן יכולות גם להימשך מספר שנים, בהתאם לתחום הלימוד הספציפי. רכישת תואר בדיעבד הוא מאפיין שחל בדרך כלל על מנהלי עבודה ולא רלוונטי למהנדסים או אדריכלים שכמובן מחויבים בהוצאת התואר ההנדסי הנדרש עוד לפני שהם מתחילים לעסוק בתחום. עבור מנהלי עבודה מדובר בתהליך לימוד שנמשך בין מספר חודשים ובין שנה ובסופו יהיה עליכם לעבור בחינה שתעניק לכם את ההסמכה המקצועית המיוחלת.

מבחינת מספר שנות ניסיון אין הרבה מה לעשות מלבד להמשיך לעבוד בתחום הפעילות שלכם ולרכוש עוד ועוד שנות ניסיון עד שתגיעו למכסת המינימום הנדרשת על מנת לקבל רישיון. כאמור, במקרה של הוצאת רישיון קבלן רשום תנאים אלה אינם עומדים למשא ומתן ויהיה עליכם להשלים את כל החסר על מנת לקבל את הרישיון המיוחל.

האם עמידתכם בתנאים אלה משפיעה גם על הסיווג שתקבלו?

כידוע, לאחר שסיימתם את התהליך של רישום קבלן ואתם הופכים לקבלנים רשומים, זה לאמה התנאים לקבלת תעודת קבלן רשום אומר שאתם יכולים לבצע כל עבודה קבלנית בענף הבניין. הרישיון שניתן לכם, ניתן לכם אך ורק עבור עבודות בתחום ההתמחות הספציפי שמוגדר ברישיון שלכם (עבודות הנדסה בנאיות, שיפוצים, אינסטלציה, חשמל, עפר וכן הלאה) ועבור פרויקטים בהיקף מקסימלי במונחי עלות הפרויקט או שטח הפרויקט. כך למשל, מייד עם קבלת הרישיון, תסווגו ברמת הסיווג הראשונית שמאפשרת לכם לנהל פרויקטים בהיקף מקסימלי של עלות הפרויקט או שטח הפרויקט. התקדמות בסולם הסיווגים מתרחשת לאורך השנים, ככל שאתם רוכשים עוד ועוד ניסיון. ככלל, עמידתכם בתנאים הנדרשים לא משפיעה על רמת הסיווג שלכם וכל הקבלנים מתחילים את תהליך הרישום בסיווג הראשוני בלבד. יחד עם זאת, ייתכן שישנן פעולות קטנות שתוכלו לבצע על מנת להתקדם מהר יותר בסולם הסיווגים או להתחיל מדרגת סיווג גבוהה יותר. כך למשל, אם יש לכם כבר ניסיון עשיר מאוד של עשרות שנים בתחום, או שיש לכם צוות עובדים ופעילות בהיקף גבוה, ייתכן שניתן יהיה לסווג אתכם בסיווג גבוה יותר כבר מן ההתחלה. אבל חשוב להבין שברישום קבלן רשום תנאים אלה אינם מתייחסים לסוגיית הסיווג, אלא אך ורק לזכאות או אי הזכאות לקבלת רישיון קבלן.

מי יכול לסייע לכם בניהול התהליך?

בכדי להבטיח שאתם מנהלים את התהליך נכון ושלא נגרמים עיכובים בגלל סוגיות פרוצדורליות וכן בכדי להבטיח שאתם ממצים את כל התנאים העומדים לרשותכם לטובתכם, חשוב ומומלץ לעבור את התהליך בליווי גורם מקצועי המתמחה בתחום זה. כל ניהול התהליך של רישום קבלן הוא תהליך שאותו יהיה עליכם לעבור במקביל להמשך ניהול פעילותכם העסקית וכדי להבטיח שתוכלו להקדיש את כל זמנכם ואת כל תשומת הלב שלכם לעסק שלכם, כדאי להאציל את משימת הרישום על גורם מקצועי שגם ידע לבצע אותה בצורה הרבה יותר נכונה, מדויקת, מהירה ויעילה.

אחד היתרונות החשובים בעבודה עם גורם מקצועי בהיבט זה הוא, שגורם מקצועי כזה יכול להכווין אתכם ולייעץ לכם לגבי פעולות שתוכלו לעשות בכדי להשלים את הקריטריונים בהם אתם לא עומדים, אם ישנם כאלה. כך למשל, יוכל אותו גורם מקצועי להמליץ לכם על תכניות לימוד רלוונטיות עבורכם כך שתוכלו להיות בטוחים שהתכנית אליה אתם נרשמים היא תכנית מוכרת במוסד לימודים מוכר, כך שהלימודים ייחשבו לכם לצורך בדיקת זכאותכם. יתרון חשוב נוסף הוא שגורם מקצועי כזה יוכל לבחון עבורכם את עמידתכם בקריטריונים עוד לפני שתתחילו בכלל בתהליך. כאמור, במקרה של רישום קבלן רשום תנאים נדרשים הם תנאים קשיחים מאוד והם אינם נתונים למשא ומתן. גורם מקצועי יכול לבחון את עמידתכם בקריטריונים אלה ועל פי הצורך ימליץ לכם לא להגיש בכלל את הבקשה לפני שאתם משלימים את כל הקריטריונים החסרים.

חברת התקווה היא חברה מקצועית וותיקה, המציעה מגוון שירותים לקבלני בניין ובכלל זה גם שירותי רישום קבלנים. החברה מתנהלת באמצעות צוות מקצועי בעל ניסיון רב שנים בתחום, ובעל היכרות מעמיקה עם כל הכללים, החוקים, התקנות והנהלים העדכניים ביותר, כמו גם עם אנשי המפתח העוסקים בתחום במשרדי רשם הקבלנים. רישום קבלן רשום הוא ללא ספק תהליך שאותו אתם רוצים לעבור עם אנשי המקצוע של חברת התקווה.

כחברה קבלנית, לבטח יש לכם לא מעט נכסים ובהם כלי עבודה, מכונות, משרדים, ידע מקצועי ואפילו מוניטין. יחד עם זאת, אחד הנכסים החשובים ביותר היום לכל קבלן הוא המעמד של קבלן רשום. מדוע כל כך חשוב להוציא רישיון קבלן ולהפוך לקבלנים רשומים בפנקס הקבלנים? האם להתנהלות ללא רישיון ולא רישום יכולות להיות השלכות חוקיות או כלכליות עליכם או על פעילותכם? מה נדרש מכם בכדי להפוך לקבלנים רשומים והאם מדובר בתהליך פרוצדורלי בלבד, או שעליכם גם לעמוד בקריטריונים מסוימים? את התשובות לכל השאלות הללו נותנים לכם ממש כאן בשורות הבאות, המומחים של חברת התקווה המספקת את כל סוגי השירותים העסקיים והמקצועיים לקבלני בניין וקבלנים בלבד.

 

מדוע כל כך חשוב להוציא רישיון קבלן?

ובכן, על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם המספק שירותים קבלניים, חייב להחזיק רישיון קבלן לצורך הסדרת פעילותו. קבלן שמבצע עבודות קבלניות ואינו קבלן רשום, מתעורר למעשה בכל יום מחדש אל יום עבודה לא חוקי וכפי שנראה בהמשך, יכולות להיות לכך גם השלכות דרמטיות. עמידה בהוראות החוק היא סיבה מספיק טובה להוציא רישיון קבלן, אבל אם זה לא מספיק, כדאי לדעת שהשוק שעומד מול קבלן שאינו רשום הוא קטן לאין שיעור מזה העומד מול קבלן רשום. במה הדברים אמורים? ובכן, יותר ויותר אזרחים מבינים את החשיבות של רישיון הקבלן ולכן בוחרים לעבוד אך ורק עם קבלנים רשומים, גם במקרים בהם פערי המחירים בין ההצעות השונות שהם מקבלים, הם משמעותיים. אבל עוד מעבר לכך, קבלן שאינו רשום לא יכול למעשה לגשת כלל למכרזים ממשלתיים וציבוריים ולא יכול לגשת גם למרבית המכרזים האחרים של ארגונים גדולים, גם אם מדובר בארגונים פרטיים לחלוטין. זאת אומרת, שמרגע שאתם הופכים לקבלנים רשומים, נפתח לכם שוק ענק שלא היה זמין עבורכם עד כה, גם במגזר הפרטי, גם במגזר הציבורי וגם במגזר העסקי.

מהן ההשלכות של התנהלות ללא רישיון קבלן?

כל אדם שפועל בניגוד לחוק, חושף את עצמו לשורה ארוכה של סיכונים, שגם אם רוב הזמן הם אינם באים לכדי מימוש, לרוב מספיק סיכון אחד שאכן מתממש בכדי להרוס פעילות שלמה שנבנתה לאורך שנים ולעיתים גם להרוס חיים שלמים. במה הדברים אמורים? ובכן, במידה ואינכם קבלנים רשומים, אתם אוטומטית בעמדת נחיתות מול הלקוחות שלכם. כל תקלה או חוסר שביעות רצון שתגיע לערכאות המשפטיות יכולה להפוך עבורכם לסיוט לאחר שיתברר שאתם עובדים ללא רישיון ובניגוד לחוק. אבל עוד מעבר לכך, אם למשל מתרחש אירוע ביטוחי במסגרת הפעילות שלכם וכפי שאתם יודעים, בענף הבניין ישנן אינסוף סיטואציות בהן יכולות להתרחש אירוע ביטוחי חמור, הרי שאתם עלולים לגלות שכל הביטוחים ששילמתם עבורם עד כה אינם בתוקף. מדוע? מכיוון שכל פוליסת ביטוח מתנה את קבלת הפיצוי או השיפוי המוגדר בפוליסה, בתנאי שהמבוטח פועל על פי כל הוראות החוק החלות לגביו. אם אתם לא בעלי מעמד של קבלן רשום, כלומר אין לכם רישיון קבלן, אתם פועלים בניגוד לחוק ולחברת הביטוח יש עילה חוקית חזקה מאוד, שלא להעניק לכם כלל את הפיצוי המגיע לכם. במצב זה, סכומי ענק בהם הייתה צריכה לשאת חברת הביטוח במקומכם, עוברים כעת לידיים שלכם והתוצאות יכולות להיות קטסטרופליות.

במילים אחרות, כפי שאמרנו קודם לכן, מרגע שאתם מחליטים לפעול בניגוד לחוק, אתם חושפים את עצמכם לאו דווקא לרשויות האכיפה, אלא בעיקר לניצול של אנשים המכירים את לשון החוק ויודעים לנצל את הכשל החוקי שלכם לטובתם. על כן, כל כך חשוב לעבור את התהליך של רישוי קבלנים ולקבל את המעמד הנכסף של קבלן רשום.

כיצד מבוצע התהליך של רישום קבלנים?

תחילה נבהיר, אם זה לא היה ברור עד כה – קבלן רשום הוא למעשה ביטוי נרדף לביטוי קבלןכלי עבודה של קבלן רשום מורשה או קבלן בעל רישיון ולא לחינם אנו מדגישים את העניין. רבים חושבים שמאחר וההגדרה היא של קבלן רשום, אז כל התהליך שצריך לבצע מסתכם בתהליך פרוצדורלי של רישום הקבלן בפנקס הקבלנים ואם זה כל הסיפור, אז למה בכלל להתאמץ. אלא שהביטוי קבלן רשום הוא יותר ביטוי עממי כשבפועל, הרישום עצמו הוא החלק הפרוצדורלי היחיד בכל התהליך כולו. בכדי להפוך לקבלנים רשומים, יהיה עליכם להוכיח כי אתם עמודים בקריטריונים המוגדרים בחוק והתקנות. קריטריונים אלה מתמצים בסופו של דבר לשניים מרכזיים והם: השכלה רשמית והסמכה רשמית וכן ניסיון מינימלי. במידה ותוכיחו כי יש לכם הסמכה רשמית בתחום הפעילות שלכם ויש לכם גם את הניסיון הנדרש המוגדר בחוק, תוכלו לקבלן רישיון ולקבל מעמד של קבלן רשום.

ככלל, הקריטריונים משתנים בין מקרה למקרה. כך למשל, מהנדס בניין או אדריכל בעל הסמכה רשמית נדרש לשנתיים ניסיון בלבד בכדי לקבל מעמד של קבלן רשום. לעומתו, הנדסאי או טכנאי בניין יידרשו ליותר שנות ניסיון ומנהל עבודה בעל הסמכה רשמית כמנהל עבודה יידרש לניסיון של 5 שנים בכדי לעמוד בקריטריונים הנדרשים. אם אין לכם השכלה רשמית, יהיה עליכם להשלים את ההשכלה הזאת ולרוב ניתן לעשות זאת במסגרת קורסים מקוצרים שאורכים מספר חודשים בלבד. במצב זה, ניתן יהיה להתחשב בניסיון שצברתם עד לאותו רגע, לחבר את זה עם ההסמכה הרשמית שרכשתם זה עתה ולהעניק לכם את רישיון הקבלן.

מן הסתם, מעבר לקריטריונים הללו, נבחנים פרמטרים נוספים כמו היסטוריה עסקית ומקצועית, עבר פלילי ופרמטרים כלליים נוספים, שמטרתם להבטיח כי כל אדם המקבל מהמדינה רישיון לעבוד במקצוע הקבלנות, הוא אדם שראוי לאמון הלקוח ואדם שניתן לסמוך עליו בכל ההיבטים המקצועיים והבטיחותיים בתהליכים עתירי סיכונים כמו אלו המאפיינים את ענף הבניין.

האם אפשר לבצע את הרישום באופן עצמאי או שנדרש ליווי מקצועי?

את התהליך של רישום קבלן יכול כל אדם לבצע באופן עצמאי לחלוטין. יחד עם זאת, בהחלט מומלץ לבצע את התהליך בסיוע גורם מקצועי ויש לכך מספר סיבות. הסיבה הראשונה היא, שאת זמנכם ואת תשומת הלב שלכם אתם רוצים לשמור לפעילותכם העסקית שממשיכה להתנהל כרגיל. הסיבה השנייה היא, שרישום קבלן רשום לא מסתכם אך ורק בתהליך הרישום עצמו, אלא שישנו גם שלב הסיווג. כאשר אתם נרשמים כקבלנים רשומים, אתם מסווגים לסוג רישיון ספציפי המתיר לכם לבצע פרויקטים בהיקף מקסימלי כלשהו ובתחום ההתמחות הספציפי שלכם. לעיתים, כל מה שאתם צריכים כדי לקבל סיווג גבוה זה לשכור עובד חדש או להוכיח ניסיון ארוך יותר, אבל מאחר ואין לכם את הידע המקצועי הנדרש, אתם פשוט לא תעשו זאת.

חברת התקווה היא חברה מקצועית, המתמחה ברישום קבלנים ומבטיחה לכל קבלן את האפשרות ליהנות מהמעמד של קבלן רשום בתנאים הטובים ביותר הזמינים עבורו. החברה מנהלת עבורכם את כל תהליך הרישום, איסוף המסמכים, החתמת עורכי דין על פי הצורך, גיבוש תצהירים כנדרש וכמובן ניהול ההתקשרות מול רשם הקבלנים עד לרישומכם בסיווג הגבוה ביותר בו אתם יכולים להשתלב, וזאת סיבה מספיק טובה לעבור את התהליך עם חברת התקווה ולבטח לא באופן עצמאי לגמרי.רישום קבלן

כל קבלן אשר בונה מעל ההיקפים המותרים בחוק חייב להיות רשום ברשם הקבלנים. בדרך זו נוצרת תחרות רחבה ואמינה אל מול הלקוחות השונים וכמו כן בין בעלי המקצוע. כמו כן, בזכות אכיפה זו מונעים אסונות ותאונות עבודה. מדובר על גוף רשמי המוכר בפני הרשויות, קבלן ללא אישור מרשם הקבלנים צריך להדליק אצלכם נורת אזהרה.

רישום קבלן – היתר בניה אל מול רישום קבלן

כאשר אנו פונים אל קבלן כלשהו, בראש ובראשונה אנו רוצים לוודא שמדובר על בעל מקצוע מיומן, במיוחד כאשר מדובר על עבודות מורכבות. רישום קבלן היא אחת ההוכחות שיש לנו המבטיחות לנו שאנו עומדים מול בעל מקצוע מיומן המוכר על ידי הרשויות. מורכבות עבודות קבלן משתנה מפרויקט לפרויקט, אין אנו יכולים להתפשר על איכות בעל המקצוע, בין אם מדובר על פרויקט של בניין רב קומות או כל בנייה אחרת הדורשת היתר בניה. מלבד לכך, חשוב לדעת כי קבלן אשר אינו רשום ברשם קבלנים עובד ללא רישיון – משמע, הפרויקט שלכם אינו רשאי לקבל היתר בניה.

זכרו, עבודות קבלן אינן רק המבנה החיצוני אותו אתם רואים, שם ניתן להבחין בפגמים חיצוניים. קבלן אחראי גם על צנרת הבית, תפקוד מערכות המבנה כמו חשמל, איטום ועוד. לכן, כאשר אתם שמים את הפרויקט שלכם בידיו של בעל מקצוע, עליכם לבטוח בו ולהכיר את הניסיון שלו בכדי שלא יהיו "הפתעות" בזמן בו כבר תגורו בדירה. עוד הפתעה לא נעימה היא הידיעה שאין לכם היתר בניה על מבנה, במקרה כזה יהיה עליכם לפעול על מנת לקבל את ההיתרים הנדרשים, עוד הוצאה כספית והרבה כאב ראש.

רישום קבלן – מהו ההבדל בין תהליך בניה לשיפוץ?

ישנם מספר קריטריונים המבדילים בין תהליך בניה ובין שיפוץ הבית. נדגיש כי ישנם מקרים בהם אין חובה להיעזר בקבלן הרשום ברשם הקבלנים, אלא רק במקרים הבאים: כאשר עלות השיפוץ בבית שלכם עולה על 40,000 ש"ח הינכם חייבים בקבלן רשום בעל רישיון, במידה והסכום נמוך ממה שציינו אין עליכם חובה זאת. כמו כן, כל שינוי מבנה חיצוני או פנימי החייב בהיתר בנייה מחייב אתכם לבחור בקבלן רשום.

 

רישום קבלן – הוצאת רישיון

על מנת שיוכל קבלן שיפוצים מורשה להוציא היתר של רשם הקבלנים עליו לעבור קורס ייחודי, קורס המוכר על ידי משרד הבינוי והשיכון. את הקורס יעבירו מדריכים מנוסים בעלי ידע והבנה בתחום זה, חלקם גם עדיין עובדים בתחום. בסופו של דבר, האחראי על הוצאת הרישיון קבלן לאחר הקורס הוא רשם הקבלנים, זאת לאחר שנבחן אותו קבלן בקפידה ועבר את ההכשרה המתאימה. תעודת הרישיון אותו יקבל הקבלן הינה בתוקף למשך שנתיים בלבד, ישנו צורך לחדש את הרישיון לאחר שנתיים, במקרה בו עבדתם ללא חידוש הרישיון הינכם עובדים באופן לא חוקי.

התנאים הנדרשים על מנת שתוכלו להיבחן לתפקיד ולהיות רשומים בפנקס הקבלנים הם: ניסיון מעשי של לפחות 5 שנים בתחום, עליכם לעבור את מבחני ההסמכה של רשם הקבלנים אשר נוגעים בכל תחומי הבנייה, החל מקריאת תוכנית בנייה ועד בטיחות בעבודה, המלצות של לקוחות אשר עבדתם איתם בעבר, או מצד שני המלצות של בעלי מקצוע שעבדתם לצידם.

רישום קבלן – נשמע מסובך?

למדתם כל כך הרבה בשביל להגיע לאן שאתם נמצאים, עברתם כברת דרך בתחום בו אתם עובדים, יש לכם ניסיון רב ועדיין כל כך מסובך להוציא רישיון של קבלן שיפוצים… הסיבה לכך היא מאוד פשוטה. משרד הבינוי והשיכון הופך את החיים לקשים יותר בכדי לצמצם בעלי מקצוע שלא מן המניין, כאלו שבוחרים בדרכים קלות ולא חושבים על ההשלכות העתידיות. אם רשם הקבלנים יעניק לכל אחד את הרישיון בקלות, הסבירות להיתקל בהונאות תהיה גבוהה יותר וכמעט לא ניתנת למניעה.

מבעד לכך, חשוב לייצר תחרות בתחום הבנייה בכדי להוזיל מחירים עבור הלקוחות. ברגע בו לקוח יודע שהוא צריך לפנות רק לקבלן מורשה הוא אוטומטית מצמצם כמחצית מהאפשרויות שיש באינטרנט, ובין כל המורשים עליו לבחור אחד. התמחור של כל קבלן יהיה בדרך כלל בהתאם לפרויקט ובהתאם לטיב העבודה שהוא מציע הנובעת מאיכותו, ניסיונו ומורכבות העבודה. 

בשנים האחרונות, עקב התרבות מקרים של העסקת קבלנים שאינם רשומים, אשר בנו להם מבנים עם ליקויי בנייה חמורים במיוחד או שהפסיקו פרויקט באמצע.  ישנה בהחלט עבודה רבה לאנשים שרכשו את הבית, מעבר לעוגמת הנפש הרבה שנגרמה להם.  כמו כן חשוב להבין שעל פי החוק ישנם תחומים, המחייבים לקבל רישיון קבלן רשום על מנת לעבוד בתחומים אלו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!