רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים רישום ברשם הקבלנים

אם אתם מכירים מעט את ענף הבנייה בוודאי שמעתם על רשם הקבלנים או מושג כמו פנקס הקבלנים, אם אתם מכירים מעט יותר את ענף הבנייה אתם בוודאי מבינים את המשמעות של גוף זה. על מנת שתוכלו להיות רשומים ברשם הקבלנים בתור קבלנים מחזיקי רישיון עליכם לעבור תהליך הדורש מכם לעבור מספר קריטריונים שונים. לפניכם כל מה שעליכם לדעת על רישום ברשם הקבלנים.

 

רישום ברשם הקבלנים – מהו פנקס הקבלנים?

פנקס הקבלנים הינו מאגר מידע הנמצא אצל רשם הקבלנים. בפנקס ניתן למצוא את כל המידע הרלוונטי ללקוח אודות כל קבלן אשר מחזיק ברישיון. למעשה, רבים חושבים כי הפנקס משרת את רשם הקבלנים, אבל ההפך הוא הנכון. כמובן שיש חשיבות לרשם הקבלנים בפנקס הקבלנים, אך המטרה העיקרית של פנקס הקבלנים הוא לשירות הציבור, בכדי שהציבור יוכל לדעת האם הוא עומד מול קבלן אשר מחזיק ברישיון ומהי דרגת הסיווג של אותו קבלן. כיום יש למעלה מ-12,000 קבלנים רשומים בפנקס הקבלנים, קבלנים אשר עברו את תהליך הרישום בהצלחה.

רישום ברשם הקבלנים – מהם התנאים לרישום?

רישום קבלן הינו תהליך ארוך ובירוקרטי, ישנן קריטריונים מאוד ספציפיים לקבלה. התהליך מאוד נוקשה ורציני מכיוון שהמטרה העיקרית היא לסנן את כל הקבלנים אשר לא עומדים בדרישות ולהנגיש ללקוח את הקבלנים המקצוענים ביותר. התנאים לרישום כוללים הכשרה כלשהי על ידי מוסד מוכר מצד משרד הרווחה, ניסיון ניהולי ב-12 שנים האחרונות. יש להדגיש כי החוק מתעדף בעלי השכלה אקדמאית, אך עם זאת עדיין ניתן להיות קבלן רשום גם ללא השכלה אקדמאית. כמו כן עליכם להציג ניסיון בתחום ההתמחות שלכם, טפסים ייעודיים ואסמכתאות. מכיוון שמדובר על תהליך ארוך ומייגע ישנן חברות אשר יכולות לעבור את התהליך ביחד אתכם. החברה מכווינה את הלקוח לגבי כל הטפסים שיש לו להגיש, החברה בודקת שאכן רלוונטי להתחיל בתהליך בכלל (בדיקת התאמה), וכמובן כוללת את כל האגרות והתשלומים שיש לבצע במהלך התהליך (כולל לחברה עצמה).

 

רישום ברשם הקבלנים – יתרונות 

לאחר שהצלחנו על קצה המזלג להסביר לכם עד כמה תהליך הרישום הוא מסובך, כעת נסביר לכם למה שווה לכם המאמץ הזה. רישום ברשם הקבלנים מקנה לכם יתרון רב על פני יתר הקבלנים בשוק, ולא חסר קבלנים רשומים ולא רשומים. רישום ברשם הקבלנים הוא למעשה אסמכתא בפני הלקוח על רמת המקצועיות שלכם והאמינות שלכם. כמו כן, רק קבלן רשום יכול לקחת על עצמו פרויקטים ממשלתיים או פרויקטים בהיקף סכום רחב יותר. לכן, אם אתם רוצים להתקדם ולא להישאר במקום לאורך כל שנות העבודה שלכם, מוטב לכם להתחיל בהליך רישום ברשם הקבלנים מוקדם ככל הניתן. ולסיכום, מבעד לכל מה שציינו כעת, קבלן ללא רישיון אשר מבצע עבודות הדורשות רישיון עובר על החוק, ולאורך כל זמן העבודה הוא לא מבוטח! מדובר על סכנת חיים ממשית שאף לקוח לא רוצה לקחת על כתפיו.

רישום ברשם הקבלנים – העלאת סיווג

רישום ברשם הקבלנים אינו מסתיים רק לאחר סיום תהליך ההרשמה, כעת אתם כבר נמצאים בפנקס הקבלנים אך עדיין יש לכם דרך לעבור. ברשם הקבלנים נמצא כל קבלן תחת הענף בו הוא מתמחה ובנוסף מדורג לפי סיווג. הסיווג הוא לפי שנות הניסיון שלכם, הדירוג הנמוך ביותר הינו 1 והגבוה הוא 5. רשם הקבלנים מחלק את בעלי המקצוע לפי דרגות סיווג בכדי להבטיח את הניסיון שיש לכל קבלן בהתאם לפרויקט אותו הוא לוקח. סיווג 1 לא יוכל לקחת פרויקטים המתאימים לסיווג 3, אך להפך כן יהיה ניתן.

הפרויקטים מתחלקים למעשה לפי היקף כספי, סיווג 1 לא יוכל לקחת פרויקט העולה על X שקלים. המחיר משתנה בכל שנה בהתאם לרשם הקבלנים ובהתאם למשרד הבינוי והשיכון. יש להדגיש שתמיד יש יוצא מן הכלל וניתן להגיש בקשה חריגה. ניתן להעלות את דרגת הסיווג לאחר שיש לכם לפחות ותק של שנה בסיווג הנוכחי והוכחות של לפחות 2 פרויקטים שלקחתם. עליכם יהיה להציג כמובן הוכחות של ההכנסות, המלצות ועוד טפסים כאלה ואחרים, מדובר על הליך בירוקרטי לא פחות קשה מרישום. לכן, גם עבור תהליך זה מומלץ להיעזר בחברה חיצונית אשר תסייע לכם להגיע למטרה בצורה מהירה ובטוחה.

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

החלפת מסנן

מסנן מים הוא אחד האמצעים הפשוטים והיעילים לשיפור איכות המים. מסנן מים מותקן בקלות ועובד לאורך זמן רב. עם זאת, יש לבצע החלפת מסנן באופן

בטון מוחלק טיפים

מכירים את זה שאתם הולכים בבית ופתאום אתם רוצים שמרצפת אחת בולטת יותר מהשניה, או שנתקע לכם לכלוך בחריצים שיכול לשגע אתכם? הפיתרון בשבילכם הוא

חברת איטום עם רישיון קבלן רשום

רטיבות בבית גורמת לנזקים רבים למבנה. כאשר הרטיבות נשארת זמן רב היא עלולה אף לגרום לעובש שמהווה סכנה לנשימה. לכן, כאשר מגלים רטיבות יש לטפל

פרגולות אלומיניום בזול

חושבים לשדרג את המרפסת שלכם? פרגולה מאלומיניום יכולה להפוך את הבית שלכם לחדש. עם זאת, יש הרבה דברים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם בוחרים להתקין

073-3753250