תפקידו של רשם הקבלנים | מה צריך לדעת על פנקס הקבלנים

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

אישור מבנה מסוכןקנייה או שיפוץ דירה היא אחת ההוצאות הגדולות ביותר, והחשובות ביותר שבו תצטרכו להשקיע זמן וכסף רב.  הכי חשוב, שלא תמצאו את עצמכם על בנייה לא איכותית, וגם יותר גרוע עם קבלן שעזב באמצע השיפוצים או שלא המשיך את הבנייה.  על מנת להימנע מעוגמת נפש, חשוב לבדוק כי הקבלן רשום בפנקס הקבלנים. פנקס זה של רשם הקבלנים נותן את רשימת הקבלנים, המורשים לעסוק בענף הבנייה.  בזכות ההקפדה על הרישום, תוכלו להיות בטוחים כי הקבלן בו בחרתם הוא איכותי מאד וישר. 

מהו קבלן רשום? 

קבלן רשום זהו קבלן העומד בכל התנאים על פי החוק בתחום הבנייה, ונרשם בפנקס הקבלנים.  קבלן זה בעל רישיון לעסוק הן בעבודות שיפוץ שונות, והן בעבודות של קבלן בהיקפים גדולים יותר. קבלן רשום עובד על  פי כל מיני תנאים, שנקבעו על ידי משרד הבינוי והשיכון, כמו כן במקרים רבים שבהם הקבלן לא מסיים עבודה, אז קבלן רשום מחייב לכללים האלו והוא יבצע עבורכם עבודה איכותית ומוצלחת ביותר.

מהו פנקס הקבלנים? 

זהו מאגר מידע מקוון, העומד לרשות הציבור. מאגר זה מנוהל, על ידי רשם הקבלנים במשרד הבנוי והשיכון, ואחראי על כך. רישום הקבלנים, הוספה או ביטול של קבלן, כמו כן גם אחראי על תלונות נגד קבלנים שונים, ואף לביטול הרישום שלהם בפנקס הקבלנים, במידה והם לא עומדים לפי הכללים.  פנקס הקבלנים מהווה עבור הציבור הרחב כלי משמעותי, בכך שמכיל מאגר גדול וענק של כל הקבלנים בישראל, שכל אדם המעוניין בשירותי קבלן, ומעוניין לדעת אם אדם קבלן רשום.

נכון לעכשיו, פנקס הקבלנים בישראל מכיל יותר מ12,000 קבלנים מורשים לעבודות שונות ולא רק בתחום הבנייה.  קבלנים רשומים אלו קבלנים, המופיעים על פי הסיווג וההיקף הכספי, שבו מותר להם לעבוד. על הסיווג הזה ועל הרישום ועל הניהול אחראי רשם הקבלנים במשרד הבנוי והשיכון.  על פי התקנות קבלנים של עבודות הנדסה, רק קבלנים רשומים בלבד יכולים לבצע את עבודות אלו.  משרדי ממשלה, וכן ארגונים מפעלים, המעוניינים בעבודות אלו הם יכולים לבדוק בקלות ובמהירות את הרישום של הקבלן, שהציע הצעה במכרז לצורך ביצוע העבודה.

רישיון קבלן רשום

מהו רשם הקבלנים? 

רשם הקבלנים הוא גוף האחראי במשרד הבינוי והשיכון על כל התחום הקשור בקבלנים.  על פי רשם הקבלנים קיימים 32 ענפים וענפי משנה המסווגים לענפים ראשיים וענפי משנה. הענפים מוגדרים על ידי קוד ענף בעל 3 מספרים המיוחדים רק לו, וכך ניתן לזהותו.  כל ענף מחולק ל3 קבוצות כל קבוצה כזו מחולקת ל5 קבוצות של ענפי בנייה מותרים.  לכל ענף כזה יש את הסיווגים המותרים לכך המיועדים בסכום של אלפי שקלים, ובשביל להיות מוסמך לקבוצה זאת, כל קבלן צריך להיות רשום במרשם הקבלנים.  

מה הם התפקידים שאליכם אחראי רשם הקבלנים? 

תפקודו ותחומי האחריות של רשם הקבלנים מעוגנים בחוק רישום הקבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, התשכ"ט 1969. החוק בין השאר קובע את הסמכויות ותחומי האחריות של רשם הקבלנים ואת כל הפרטים באחריות של פנקס הקבלנים, ואת אופן הניהול והרישום של פנקס זה, ולכן מומלץ להירשם בפנקס. 

 • הוספה והורדה של קבלנים- פנקס הקבלנים הוא הפנקס שבו רשומים הקבלנים העוסקים בתחומים כמו בניין, צנרת, ועוד. רשם הקבלנים אחראי על ניהול הפנקס, ומוסיף את כל הקבלנים הקשורים אליו, וכולל רישום קבלנים, ואחריות על המבחנים העיוניים שלהם, ביטול רישום מסיבות שונות, וכן הסיבה העיקרית ביותר היא אי עמידה בתנאים של רשם הקבלנים.
 • שינוי או העלאת הסיווג המקצועי או הכספית שלהם. 
 • הנפקת רישיון דו שנתיים- רשם הקבלנים אחראי בין השאר על הנפקת הרישיון הקבלים לפי הסיווג שלו, וכך רישיון הקבלן מספיק לשנתיים בלבד. 
 • הליכי משמעת- אחריות על ניהול תהליכי משמעת נגד קבלנים, שאינם עומדים בכללים של משרד הבנוי והשיכון, וכן שימוש בחומרים איכותיים ומקצועיים ויתר ההליכים נגדם עד ביטול במרשם הקבלנים. 
 • תלונות- טיפול בתלונות שהגיעו על קבלנים שונים, שאינם עומדים בכללים של משרד הבינוי והשיכון וטיפול בהם.
 • אכיפת החוק- אחראי לטפל בתלונות שמגיעים אליהם על קבלני בנייה, שעובדים בלי רישום בפנקס הקבלנים, והגשת חומרי החקירה לתובע בעיר או ברשות המקומית שבה התבצעה העבירה. 
קבלן רשום

מי עוד בנוסף אחראי על הנושא? 

חשוב מאד להבין כי חוץ מרשם הקבלנים ישנם עוד שני גופים העוזרים לו בנושא: 

 • מועצת הקבלנים לעבודות הנדסה בנאיות- התפקיד של המועצה לייעץ לשר הבינוי והשיכון, וכן חברים בה נגידי הקבלנים, נציגי ממשלה, נציגי ציבור, ועוד נציגים שונים הקשורים לענף. 
 • ועדת הערר- התפקיד העיקרי של ועדה זו הוא לדון בעררים, המוגשים לרשם הקבלנים. העומד בראש הועד הוא שופט משפט מחוזי בדימוס, שמונה בידי שר המשפטים, שני אנשי ציבור, ושני יועצים שמינה שר הבריאות והשיכון. 

רשם הקבלנים הינו הגוף האחראי על רישום קבלנים רשומים  בפנקס הקבלנים שהיא מעין רשימה של הקבלנים הרשומים. רשם הקבלנים אחראי בין השאר לשנות סיווג או אפילו להסיר שם מרשימת הקבלנים, ולכן ישנה חשיבות רבה לרשם הקבלנים האחראי בין השאר על פנקס הקבלנים. 

כל אדם  המעוניין להיעזר בשירותיו של קבלן להיעזר בשירותי שמציע רשם הקבלנים.

ראו גם: רישום קבלן שיפוצים

איך ניתן לבצע חיפוש בפנקס הקבלנים בישראל? 

החיפוש קל, פשוט, וידידותי למשתמש, וניתן לבצע אותו מהמחשב בבית. 

יש להיכנס אל אתר משרד הבנוי והשיכון, וכך ניתן לבצע את החיפוש על ידי אחד מהפרטים הבאים: על פי שם הקבלן, מספר חברה, ישוב, מספר קבלן, ענף, וסיווג. 

לאחר ביצוע החיפוש האדם יכול לקבל את הפרטים הבאים:

 • פרטים אישיים של הקבלן, הכוללים: שם מלא, מספר חברה , מספר קבלן , כתובת וטלפון לית קשר. 
 • הענף הראשי או המשני שאליו הקבלן מסווג. 
 • היקף כספי, שהקבלן רשאי להשתמש בו לאתר בודד. 
 • המומחים שאיתם עובד הקבלן. 
 • מועד הרישום הראשוני של הקבלן, ותאריך הסיווג האחרון שקיבל. 
 • הקבלן מוקפא או יש שלילה על ידי רשם הקבלנים לעסוק עבודות הנדסה בנאיות. 

פנקס הקבלנים הינו המקום היחיד והמעודכן ביותר המכיל את כל רשימת הקבלנים הרשומים בכל התחומים הקיימים במדינת ישראל. ניתן לבצע חיפוש קל ומהיר על מנת למצוא קבלן רשום בפנקס הקבלנים ולקבל עליו מידע איכותי ואמין המעודכן לעיתים קרובות על ידי רשם הקבלנים.  וכך תהיו בטוחים בטיב העבודה שתוגש לכם.

רשם הקבלנים פנקס רשם הקבלנים פנקס

תחום הבנייה אמנם תחום משתלם מאוד, אך גם מבלבל מאוד. כאשר אנו רואים קבלן אנו לא יודעים מה עומד מאחוריו, אך בכדי להיות קבלן בעל היקף עבודה גבוה עליך לעבור כברת דרך רצינית. פנקס הקבלנים הוא מונח שכל קבלן מתחיל חייב להתחיל, הפנקס ורשם הקבלנים הם למעשה המפתח שלכם להתקדם הלאה במקצוע, להתפתח ולא להישאר תקועים באותו מקום.

 

רשם הקבלנים פנקס – מהו רשם הקבלנים?

רשם הקבלנים הינו גוף מטעם משרד הבינוי והשיכון, רשם הקבלנים אחראי על תחום הקבלנים בלבד. בעבר היה מאוד פרוץ ענף הבנייה ובשל כך נוצר הצורך ברשם הקבלנים בשנת 1969. בתור התחלה חילקו בענף הבנייה את כל התחומים לענפים ותתי ענפים, כיום ישנם 32 ענפים וענפי משנה. ישנו קוד מסוים עבור כל ענף וענף משנה בכדי לזהות אותו בפנקס הקבלנים. אם כך, רשם הקבלנים הינו אחראי על הסדר בתחום הקבלנים, אך הוא גם הגוף האחראי על הסיווגים, בחינת בקשות שונות מטעם הקבלנים, והוא בעצם הגורם המתווך והישיר עבור כל קבלן.

רשם הקבלנים פנקס – תפקידיו של רשם קבלנים

לרשם הקבלנים תפקידים רבים, אך הבולטים בהם באים לידי ביטוי בהוספה והורדה של קבלנים אל ומפנקס הקבלנים. למעשה כל ניהולו של הפנקס הוא בידי רשם הקבלנים, על פנקס הקבלנים נדבר בהמשך. כמו כן, רשם הקבלנים הוא זה שבוחן את דרישתו של הקבלן להעלאה בסיווג, הנפקת רישיון קבלן אשר תקף לשנתיים בלבד. מבעד לכל מה שציינו עכשיו, רשם הקבלנים הוא גם האחראי על אכיפת חוק הקבלנים, על רשם הקבלנים לבחון האם קבלן עומד בדרישות של משרד הבינוי והשיכון, טיפול בתלונות מצד לקוחות או מעסיקים כאלה ואחרים, הגשת חומרי חקירה לתבוע, בדיקה האם עובד קבלן ללא רישום בפנקס הקבלנים, העסקת עובדים זרים שלא כחוק ועוד…

 

רשם הקבלנים פנקס – מהו פנקס קבלנים?

מדובר על מאגר מידע אודות כל הקבלנים בעלי הרישיון, מאגר המידע אינו בשביל רשם הקבלנים בלבד אלא גם בשביל כל אדם אשר זקוק לשירות קבלני. פנקס הקבלנים הוא מאגר הקבלנים הגדול והמלא ביותר שתמצאו, והוא נמצא בצורה מקוונת באתר של משרד הבינוי והשיכון. בפנקס הקבלנים תמצאו למעלה מ-12,000 קבלנים אשר מחולקים על פי ענפי עבודה ודרגת סיווג. שימו לב, בכל אופן בו אתם משיגים שירות קבלני, עליכם לוודא כי הקבלן נמצא במאגר שרק על פי כך יוכח כי הוא נושא רישיון מוכר על ידי רשם הקבלנים.

https://www.youtube.com/watch?v=acZe1ojvdO4

רשם הקבלנים פנקס – מה החשיבות של פנקס קבלנים?

כל קבלן רוצה להיות רשום בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים, מדובר על יתרון גדול על פני קבלנים שאינם רשומים. עם זאת, יש לעמוד בתנאים מסוימים על מנת שתוכלו להגיש בקשה בכלל. עצם היות הקבלן רשום בפנקס הקבלנים מעצים את שמו בתחום אל מול לקוחות ועמיתים לעבודה. רישום בפנקס הקבלנים מעיד על הקבלן כאחד אשר עומד ברמה מקצועית גבוהה, מחזיק ברישיון, ניסיון, בעל סיווג ואמינות מצד הרשויות. 

לכן, כל קבלן רוצה להיות רשום בפנקס הקבלנים, אך מדובר על הליך בירוקרטי לא פשוט. חשוב להדגיש, פנקס הקבלנים פתוח לכל מי שרוצה לבדוק אותו, לא להירשם. זאת אומרת שכאשר אתם נמצאים בפגישה על לקוח או מעסיק, הוא יכול לגלות את כל המידע עליכם דרך פנקס הקבלנים כל עוד אתם רשומים שם, חשוב לא לראות את זה כחיסרון אלא כיתרון. מצד שני, כאשר אין הקבלן רשום בפנקס הקבלנים זה מיד מדליק נורת אזהרה אצל הלקוח או המעסיק, שכן קבלן זה מוגבל יותר מבחינת היקף עבודה, ואין ידע עליו מבחינת אמינות למעט מקרים של המלצות.

 

רשם הקבלנים פנקס – סיווג קבלני

כפי שציינו, בפנקס הקבלנים מצוין כל המידע אודות הקבלן הרשום. מבין המידע אותו תוכלו לגלות יש גם את דרגת הסיווג של הקבלן, כאשר דרגה 1 היא הנמוכה ביותר ואילו דרגה 5 הגבוהה ביותר. הדרגות למעשה מעידות על ניסיון של הקבלן, ומצידו של הקבלן הן מגבילות אותו מבחינת היקף הפרויקטים אותם יוכל לקחת מבחינת סכום. הסיבה לכך שהיקף התגמול הכספי מוגבל הוא בכדי למנוע מקבלן ללא ניסיון לקחת פרויקטים שאינם מתאימים לו. ברגע בו חלפה שנה מאז קיבל קבלן את דרגת הסיווג הנוכחית ועמד ביתר הקריטריונים, רק אז יוכל להגיש בקשה עבור העלאת דרגת סיווג. 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

החזון שלנו

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להפוך לקבלנים רשומים, אם אתם רוצים להשלים את התהליך הכי מהר שאפשר ואם אתם רוצים להשלים אותו במחיר אטרקטיבי ומבלי לפגוע בפעילותכם העסקית השוטפת, ההמלצה הברורה והחד משמעית שלנו היא התקווה הוצאת רישיון קבלן. כמו כל ההמלצות האחרות שלנו על הטובים ביותר, גם את ההמלצה הזאת אנחנו נותנים לכם בפה מלא ובלב שלם.

-תקווה רישיון קבלן-

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

מעוניינים בהעסקת עובדים פלסטינים בבניין? המאמר הבא הוא בשבילכם. העסקת עובדים פלסטינים בבניין היא אפשרית ואף נפוצה במיוחד בענף הבנייה. עם זאת יש לקחת בחשבון

העסקת עובדים פלסטינים

העסקת עובדים פלסטינים

העסקת עובדים פלסטינים בענף הבנייה היא דבר נפוץ מאוד. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלשם כך יש להוציא אישורי עבודה מתאימים. ללא אישור עבודה העסקת

קורס שיפוצים

כל מה שחשוב לדעת על קבלן שיפוצים רשום

קבלן שיפוצים הינו קבלן אשר מתמחה בעבודות שיפוצים, בנייה, שדרוגים, והוספה של מבנה חדש. הוא אחראי על מגוון רב של עבודות בנייה ושיפוצים, ביניהם –

איתור ומיפוי תשתיות

תשתית היא עמוד השדרה של כל עסק. הוא כולל נכסים פיזיים ודיגיטליים כאחד. חברות חייבות לשמור על התשתית שלהן כדי לעמוד בקצב העסקים ולהישאר בעסקים.

074-7765899
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!