קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות

נתחיל בכך שנדגיש כי יש הבדל בין תעודת קבלן מוכר ובין רישיון קבלן רשום. עם זאת, כאשר אתם מחזיקים ברישיון קבלן רשום תוכלו לבקש גם קבלן מוכר ממשרד האוצר. האם באמת יש צורך בתעודה זו על מנת לקבל טווח רחב יותר של פרויקטים? איך מנפיקים תעודה זו, ומהם התנאים לכך? 

 

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות – מהי תעודת קבלן מוכר?

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות הינו קבלן אשר הוכר על ידי הגורמים הרלוונטיים להגיש הצעות במכרזים ממשלתיים בכל תחומי ההנדסה הבנאית, ובהתאם לסיווג רישיונו. האם כל אחד יכול להיות קבלן מוכר? התשובה היא לא. ישנם תנאים מוגדרים מראש לגבי מהו קבלן מוכר, עליכם להציג ניסיון קודם, להיות רשומים בפנקס הקבלנים, להציג המלצות של לפחות 2 פרויקטים בהם נגעתם במהלך 4 שנים אחרונות, ולהיות בהיקף כספי של 80% – 100% מההיקף אשר מותר לכם לפי דרגת סיווג קבלני נוכחית.

יש לציין שגם לאחר בו הכיר בכם משרד האוצר כקבלנים מוכרים, והינכם רשאים לגשת למכרזים ממשלתיים, עדיין לא תוכלו לקבל פרויקטים גדולים מאשר מה שמותר לכם על פי דרגת הסיווג בו אתם נמצאים. זאת אומרת שלרוב עבור קבלן אשר נמצא בדרגת סיווג נמוכה, לא כל כך רלוונטי להגיש בקשה עבור קבלן מוכר.

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות – חידוש

חשוב לציין, גם לאחר בו קיבלתם תעודת קבלן מוכר, זכרו כי היא תקפה לשנתיים בלבד. לכן, בחלוף שנתיים יש לחדש את התעודה על מנת שתוכלו עדיין לגשת לפרויקטים ממשלתיים. הסיבה לכך שיש לחדש פעם בשנתיים הוא כיוון שהאוצר רוצה לוודא כי הייתם פעילים בשנתיים האחרונות. החידוש הוא מול משרד האוצר, מדובר על תהליך פשוט יחסית. 

 

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות – הבדלים

ישנו הבדל בין קבלן מוכר קטן ובין קבלן מוכר גדול, מדובר על למעשה שני ענפים שונים בכלל. קבלן גדול הינו קשור לענף 100 וענף 200, סיווגים ג3, ג4, ג5, כל היתר קשורים לקבלן קטן. ההבדלים לגבי הנפקת התעודה וחידושה אינם גדולים, ההבדלים העיקריים הם למעשה בהיקף העבודה. כפי שציינו, הפרויקטים אותם תוכלו לקחת חייבים להיות בהתאמה לדרגת הסיווג שלכם.

 

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות – הגשת הבקשה

שימו לב, קבלן מוכר הינו מושג לא מוערך מספיק בעיננו, מדובר על תעודה שיכולה לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה כל עוד אתם עומדים בתנאים הדרושים. כאשר קבלן עדיין נמצא רשום בפנקס הקבלנים, הוא יכול לקבל טווח רחב יחסית של פרויקטים בהתאם לסיווג שלו. עם זאת, כאשר נמצא אדם בעל תעודת קבלן מוכר הוא יכול לקבל פרויקטים עצומים דרך מקור אמין (הממשלה), זאת על ידי מכרזים. ברגע בו זכיתם במרכז תוכלו לקבל פרויקטים עצומים כמו עיר הבה"דים, משרדים ממשלתיים ועוד… מדובר על עשרות ומאות מיליוני שקלים. 

בכדי להגיש את הבקשה באופן מסודר יש לעבוד מול חברה מקצועית אשר היא למעשה תתפקד כמתווכת עבורכם. ניתן לעבור את התהליך לבד, אך יש לקחת בחשבון כי מדובר על תהליך קשה יותר מאשר רישום בפנקס הקבלנים. בכדי שלא תצטרכו לעבור את התהליך בעצמכם פעם אחר פעם, מומלץ להיעזר בחברה חיצונית אשר היא למעשה בוחנת כל שלב בדרך, דואגת למסמכים הרלוונטיים, מפנה אתכם אל הגורמים הנכונים וכך תוך פרק זמן קצר תוכלו למצוא את עצמם במרכז ממשלתי. כאשר אתם יודעים שיש מכרז בקרוב ואין ברשותכם עדיין תעודה, עליכם לפנות לחברה מקצועית ולעדכן אותם בנתון זה על מנת לזרז תהליכים ככל הניתן.

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות – סיכום

זכרו, מדובר על זכות שכל קבלן כמעט זכאי לה, להיות חלק ממכרזים ממשלתיים. ענף הבנייה הינו ענף משתלם, אך בכדי להפוך אותו לעוד יותר משתלם, ולא להגיע למצב בו אתם מחוסרי עבודה עליכם יהיה להרחיב את האופקים שלכם ככל הניתן. זאת באמצעות העלאת דרגת סיווג וכמובן הכרה כקבלן מוכר. התהליך להוצאת קבלן מוכר הינה קשה יותר מאשר רישום בפנקס הקבלנים על ידי רשם הקבלנים, יש לציין שפה אנו עומדים מול גורם אחר – משרד האוצר. שימו לב לפני הכל שאתם עומדים בקריטריונים הנדרשים, אם כן אז גשו להגיש את הבקשה, אם לא בחנו מה חסר לכם ותחת אילו תנאים תוכלו להגיש בקשה לתעודת קבלן מוכר.

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים אם אתם מכירים מעט את ענף הבנייה בוודאי שמעתם על רשם הקבלנים או מושג כמו פנקס הקבלנים, אם אתם מכירים מעט יותר

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים תמיד אהבתם לעבוד עם הידיים? חושבים שאתם יכולים לתפקד בתפקידים ניהוליים? קורס שיפוצים הינו קורס אשר מכשיר קבלנים לצעירים בצעדים הראשונים שלהם בענף

 מבחני קבלן רשום 131

 מבחני קבלן רשום 131

מבחני קבלן רשום 131 כיום ענף הבנייה נחשב למבוקש מאוד, אך לפני שאתם פוסעים את הצעדים הראשונים שלכם בתחום עליכם לדעת במה אתם רוצים לעסוק.

לימוד קבלן רשום

לימוד קבלן רשום

לימוד קבלן רשום חולם להפוך לקבלן מצליח? לקבל פרויקטים ממשלתיים ועבודות בלי סוף? זה מעולה לחלום, אבל בשביל להגשים את החלום צריך לעבוד קשה. על

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו