חוק רישום קבלני שיפוצים

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

חוק רישום קבלני שיפוצים חוק רישום קבלני שיפוצים

כל קבלן באשר הוא נמצא תחת פיקוחו של רשם הקבלנים, אלמלא מדובר על קבלן אשר עובד ללא רישיון אך על פי חוק. רשם הקבלנים עובד תחת משרד הבינוי והשיכון עקב חוק רישום קבלני שיפוצים ויתר ענפי המקצוע. כיום יש 12,000 קבלנים בעלי רישיון, והם נהנים מהטבות והיצע עבודה רחב שלא יגיע לאלו אשר נמצאים ללא רישיון.

 

חוק רישום קבלני שיפוצים – מהו?

חוק רישום קבלני שיפוצים נוגע לכל ענף הבנייה, חוק שנכנס לספר החוקים בשנת 1969. לחוק מטרה אחת עילאית, להסדיר את כל ענף הבנייה באמצעות פיקוח של גוף חדש המכונה רשם הקבלנים אשר נמצא תחת משרד הבינוי והשיכון. במשך כל הזמן משנת 1969 חלו שינויים בחוק הקבלנים, ואופן הניהול שלו רק השתדרג. אחד החוקים הבולטים שנוצרו עקב השינויים הוא רישום בפנקס הקבלנים, כל קבלן אשר קיבל רישיון מטעם רשם הקבלנים יהיו גלוי לכל בתוך פנקס הקבלנים.

חוק רישום קבלני שיפוצים – תנאים לרישום קבלן

הממונה על רישום בפנקס הקבלנים הוא רשם הקבלנים. כל קבלן רשאי להגיש בקשה, אך לא כל בקשה תתקבל על ידי רשם הקבלנים. יש לעמוד בתנאים אותם מציב גוף זה, בין היתר ניסיון של שנתיים לפחות (מהנדסים ואדריכלים), 4 שנות ניסיון עבור קבלנים אשר עברו הכשרה לא אקדמאית, וכמו כן מנהלי עבודה עם 6 שנות ניסיון רשאים להגיש את הבקשה. קבלן שיפוצים מתבקש להציג 5 שנות ניסיון ובנוסף יהיה חייב לעבור מבחני הסמכה, כך בכל ענפי המשנה אשר נדרש בהם שילוב של הכשרה מקצועית.

בנוסף, ישנם קבלנים אשר לא יוכלו להגיש בקשה עקב חוסר ניסיון, ללא הכשרה מקצועית או אקדמאית, בעלי עבר פלילי, הרשעות וכן הלאה… על רשם הקבלנים גם לוודא את האמינות של בעל המקצוע ולא רק את ניסיונו ורמת המקצועיות שלו. יש לציין שלא די בכך שרשם הקבלנים קיבל את בקשתו של הקבלן, כעת יהיה עליו לעלות בהדרגה בסיווגים השונים על מנת שיוכל לקבל עבודות בעלות טווח רחב יותר. עוד סיבות לפיהן רשם הקבלנים רשאי לדחות את בקשת המבקש הן: פשיטת רגל, ניהול תאגיד שהורשע בעבירה, הרשעה בגין עבירת על חוק התכנון והבנייה וכן הלאה…

 

חוק רישום קבלני שיפוצים – מי צריך את זה בכלל?

כפי שזה נראה עד כה, מדובר על תהליך בירוקרטי ארוך עד לקבלת הרישיון… האם באמת יש צורך בכך בעולם השיפוצים? חשוב להבין, קבלן שיפוצים הוא מקצוע מבוקש ויש לו היצע עבודה רחב, אך כאשר אתם לא מחזיקים ברישיון יש לכם הגבלה על כמות העבודה אותה תוכלו לקחת. קבלן אשר עובד ללא רישיון אינו זכאי לקחת פרויקטים שעלותם עולה על כ-45 אלף ש"ח, או פרויקטים אשר מצריכים היתר בניה (סגירה של חדר וכד'). לכן, אמנם מדובר על מקצוע מבוקש, אך ברגע בו אין לכם רישיון אתם מצמצמים את אפשרויות התעסוקה שלכם באופן נרחב. 

חוק רישום קבלני שיפוצים – הכשרה

על מנת שתוכלו לגשת למבחן, בין אם יש לכם ניסיון או לא, עליכם יהיה לגשת למוסד לימודים אשר יעביר את ההכשרה. מדובר על קורס שיכול להתפרש על גבי כמה חודשים ארוכים, כמעט שנה. הדגש הגדול אליו אתם צריכים לשים לב הוא האם מוסד הלימודים בו בחרתם עובד בסנכרון עם משרד הרווחה. מקום לא מוכר לא יהיה זכאי להכרה מצד משרד הרווחה, וכך המבחנים וההכשרה שלכם לא יהיו רלוונטים. 

 

לסיכום

החוק אשר נכנס בשנת 1969 עשה סדר בכל ענף הבנייה, כיום ישנם ענפים שונים בתחום הבניה אשר כולם מניבים עבודה וסכומים יפים לכיס. עם זאת, קבלני שיפוצים נחשבים לבעלי היצע העבודה הרחב ביותר, זאת בשל יוקר מחירי הדיור והעדפה של לקוחות לבצע שיפוץ גדול מאשר מעבר דירה. על מנת שתוכלו לבצע עבודות בהיקף סכומים רחב יהיה עליכם לקבל את הרישיון מאת רשם הקבלנים, זאת לאחר הצגה של ניסיון, עבר נקי, מבחנים והכשרה. יש להדגיש, קבלן שיפוצים ללא רישיון לא יוכל לקחת על עצמו פרויקטים גדולים. כמו כן, גודל הפרויקטים אותם תוכלו לקחת מותאם גם לפי דרגת הסיווג שלכם לאחר קבלת הרישיון.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

החזון שלנו

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להפוך לקבלנים רשומים, אם אתם רוצים להשלים את התהליך הכי מהר שאפשר ואם אתם רוצים להשלים אותו במחיר אטרקטיבי ומבלי לפגוע בפעילותכם העסקית השוטפת, ההמלצה הברורה והחד משמעית שלנו היא התקווה הוצאת רישיון קבלן. כמו כל ההמלצות האחרות שלנו על הטובים ביותר, גם את ההמלצה הזאת אנחנו נותנים לכם בפה מלא ובלב שלם.

-תקווה רישיון קבלן-

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עלות של שרוולי פסולת לאתר בנייה

כאשר אתר בנייה עומד להתחיל, מנהל האתר מתאם עם הבעלים ומושכר שרוול פסולת. השרוול עוזר להגן על הפרויקט מכל אבק אפשרי, לכלוך או מזהמים אחרים.

שירותי אינסטלציה בכל הארץ

אינסטלטורים הם מקצוע מבוקש. הסיבה היא שהשרברבים לא רק מתקנים צנרת אלא גם נותנים פתרונות לבעיות סביבתיות ובריאות על ידי שדרוג מערכות האינסטלציה. שירותי אינסטלציה

שמאות מקרקעין: מה זה?

שמאות מקרקעין היא תהליך של הערכת שווי השוק ההוגן של נכס ומשמשת בדרך כלל לקביעת המחיר להציע עבורו. שמאים יכולים להיות מוסמכים או לא מוסמכים.

פיגום אלומיניום להשכרה

פיגומים הם בדרך כלל הצעד הראשון שמורה עושה עם תלמידיו. זה עוזר לתלמידים לבנות הבנה כיצד לכתוב ולהשתמש בדקדוק נכון, כמו גם נותן להם טיפים

074-7765899
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!