חוק רישום קבלני שיפוצים

חוק רישום קבלני שיפוצים חוק רישום קבלני שיפוצים

כל קבלן באשר הוא נמצא תחת פיקוחו של רשם הקבלנים, אלמלא מדובר על קבלן אשר עובד ללא רישיון אך על פי חוק. רשם הקבלנים עובד תחת משרד הבינוי והשיכון עקב חוק רישום קבלני שיפוצים ויתר ענפי המקצוע. כיום יש 12,000 קבלנים בעלי רישיון, והם נהנים מהטבות והיצע עבודה רחב שלא יגיע לאלו אשר נמצאים ללא רישיון.

 

חוק רישום קבלני שיפוצים – מהו?

חוק רישום קבלני שיפוצים נוגע לכל ענף הבנייה, חוק שנכנס לספר החוקים בשנת 1969. לחוק מטרה אחת עילאית, להסדיר את כל ענף הבנייה באמצעות פיקוח של גוף חדש המכונה רשם הקבלנים אשר נמצא תחת משרד הבינוי והשיכון. במשך כל הזמן משנת 1969 חלו שינויים בחוק הקבלנים, ואופן הניהול שלו רק השתדרג. אחד החוקים הבולטים שנוצרו עקב השינויים הוא רישום בפנקס הקבלנים, כל קבלן אשר קיבל רישיון מטעם רשם הקבלנים יהיו גלוי לכל בתוך פנקס הקבלנים.

חוק רישום קבלני שיפוצים – תנאים לרישום קבלן

הממונה על רישום בפנקס הקבלנים הוא רשם הקבלנים. כל קבלן רשאי להגיש בקשה, אך לא כל בקשה תתקבל על ידי רשם הקבלנים. יש לעמוד בתנאים אותם מציב גוף זה, בין היתר ניסיון של שנתיים לפחות (מהנדסים ואדריכלים), 4 שנות ניסיון עבור קבלנים אשר עברו הכשרה לא אקדמאית, וכמו כן מנהלי עבודה עם 6 שנות ניסיון רשאים להגיש את הבקשה. קבלן שיפוצים מתבקש להציג 5 שנות ניסיון ובנוסף יהיה חייב לעבור מבחני הסמכה, כך בכל ענפי המשנה אשר נדרש בהם שילוב של הכשרה מקצועית.

בנוסף, ישנם קבלנים אשר לא יוכלו להגיש בקשה עקב חוסר ניסיון, ללא הכשרה מקצועית או אקדמאית, בעלי עבר פלילי, הרשעות וכן הלאה… על רשם הקבלנים גם לוודא את האמינות של בעל המקצוע ולא רק את ניסיונו ורמת המקצועיות שלו. יש לציין שלא די בכך שרשם הקבלנים קיבל את בקשתו של הקבלן, כעת יהיה עליו לעלות בהדרגה בסיווגים השונים על מנת שיוכל לקבל עבודות בעלות טווח רחב יותר. עוד סיבות לפיהן רשם הקבלנים רשאי לדחות את בקשת המבקש הן: פשיטת רגל, ניהול תאגיד שהורשע בעבירה, הרשעה בגין עבירת על חוק התכנון והבנייה וכן הלאה…

 

חוק רישום קבלני שיפוצים – מי צריך את זה בכלל?

כפי שזה נראה עד כה, מדובר על תהליך בירוקרטי ארוך עד לקבלת הרישיון… האם באמת יש צורך בכך בעולם השיפוצים? חשוב להבין, קבלן שיפוצים הוא מקצוע מבוקש ויש לו היצע עבודה רחב, אך כאשר אתם לא מחזיקים ברישיון יש לכם הגבלה על כמות העבודה אותה תוכלו לקחת. קבלן אשר עובד ללא רישיון אינו זכאי לקחת פרויקטים שעלותם עולה על כ-45 אלף ש"ח, או פרויקטים אשר מצריכים היתר בניה (סגירה של חדר וכד'). לכן, אמנם מדובר על מקצוע מבוקש, אך ברגע בו אין לכם רישיון אתם מצמצמים את אפשרויות התעסוקה שלכם באופן נרחב. 

חוק רישום קבלני שיפוצים – הכשרה

על מנת שתוכלו לגשת למבחן, בין אם יש לכם ניסיון או לא, עליכם יהיה לגשת למוסד לימודים אשר יעביר את ההכשרה. מדובר על קורס שיכול להתפרש על גבי כמה חודשים ארוכים, כמעט שנה. הדגש הגדול אליו אתם צריכים לשים לב הוא האם מוסד הלימודים בו בחרתם עובד בסנכרון עם משרד הרווחה. מקום לא מוכר לא יהיה זכאי להכרה מצד משרד הרווחה, וכך המבחנים וההכשרה שלכם לא יהיו רלוונטים. 

 

לסיכום

החוק אשר נכנס בשנת 1969 עשה סדר בכל ענף הבנייה, כיום ישנם ענפים שונים בתחום הבניה אשר כולם מניבים עבודה וסכומים יפים לכיס. עם זאת, קבלני שיפוצים נחשבים לבעלי היצע העבודה הרחב ביותר, זאת בשל יוקר מחירי הדיור והעדפה של לקוחות לבצע שיפוץ גדול מאשר מעבר דירה. על מנת שתוכלו לבצע עבודות בהיקף סכומים רחב יהיה עליכם לקבל את הרישיון מאת רשם הקבלנים, זאת לאחר הצגה של ניסיון, עבר נקי, מבחנים והכשרה. יש להדגיש, קבלן שיפוצים ללא רישיון לא יוכל לקחת על עצמו פרויקטים גדולים. כמו כן, גודל הפרויקטים אותם תוכלו לקחת מותאם גם לפי דרגת הסיווג שלכם לאחר קבלת הרישיון.

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים אם אתם מכירים מעט את ענף הבנייה בוודאי שמעתם על רשם הקבלנים או מושג כמו פנקס הקבלנים, אם אתם מכירים מעט יותר

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים תמיד אהבתם לעבוד עם הידיים? חושבים שאתם יכולים לתפקד בתפקידים ניהוליים? קורס שיפוצים הינו קורס אשר מכשיר קבלנים לצעירים בצעדים הראשונים שלהם בענף

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות נתחיל בכך שנדגיש כי יש הבדל בין תעודת קבלן מוכר ובין רישיון קבלן רשום. עם זאת, כאשר אתם מחזיקים ברישיון קבלן

 מבחני קבלן רשום 131

 מבחני קבלן רשום 131

מבחני קבלן רשום 131 כיום ענף הבנייה נחשב למבוקש מאוד, אך לפני שאתם פוסעים את הצעדים הראשונים שלכם בתחום עליכם לדעת במה אתם רוצים לעסוק.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו