רישום רישיון קבלן שיפוצים

לא רבים יודעים שרק 70 אחוזים מקבלני השיפוצים שקיימים בישראל רשומים בפנקס הקבלנים. על מנת להסדיר את התחום הזה שלא הוסדר במשך שנים ארוכות. רשם הקבלנים הוסיף בשנת 2002 את התחום של הקבלני השיפוצים הרשומים הידוע בסווג 131 א. 

קבלן שיפוצים שמתעסק בשיפוצים באופן קבוע ועובד בסכום של עד 359000 שקלים.  רק הוא יוכל לקבל רישיון מתאים להיכלל בפנקס הקבלנים ששייך לרשם הקבלנים שבמשרד הבינוי והשיכון.
מעבר לכך שתעודה זו מקנה לקבלן השיפוצים יתרונות רבים שללא  יתרונות אלו הוא לא יכול להתקדם עסקית.. הרישיון נותן לו עוד מגוון יתרונות אחרים. במאמר זה נספר בהרחבה על רישום קבלן שיפוצים.

קבלן רשום רישיון

מהו קבלן שיפוצים? 

רבים מבין האנשים אינם מתמחים בנושא, אז אינם מבינים את ההבדל בין קבלן בניין לקבלן שיפוצים, משום ששניהם עוסקים בתחום הבנייה. 

שני התחומים האלו שונים שרק המשותף מבניהם הוא הקורס המקיף שעל הקבלן בנייה לעבור בנושא. 

באיזה תחומים קבלן שיפוצים מתעסק?  

קבלן שיפוצים מתעסק בתחומים הבאים: 

 • עבודות גבס– כמו למשל הנמכת תקרה, עיצוב בגבס, ובעצם כל העבודות הקשורות לגבס.
 • עבודות  צנרת– החלפת צנרת בבתים או בבניין כולו.
 • שבירת קירות ועיצוב הבית– קבלן שיפוצים יכול לשבור קירות ועוד. 

מהו רישיון של קבלן שיפוצים? 

רישיון של קבלן שיפוצים הוא רישום בפנקס הקבלנים בסוג 131, וקבלת הרישיון קבלן מתקבלת אך ורק בעמידה בתנאים מסוימים על פי רשם הקבלנים, וכמובן מעבר קורס קבלני שיפוצים רשומים, וכאשר עוברים את המבחנים בקורס בהצלחה הם יכולים לקבל את התעודה של קבלני השיפוצים.  

מה נותן הרישיון של קבלן השיפוצים? 

רישיון של קבלן שיפוצים נקרא בסווג  בפנקס הקבלנים הוא 131 . הסווג הזה נותן לקבלנים הרשומים מגוון רחב של אפשרויות:

 • טווח גדול מאד של התמחויות – לקבלן שיפוצים שעובר את קורס קבלן השיפוצים בהצלחה יש לו יכולת לעסוק במגוון רחב של התמחויות כמו למשל גבס, חשמל , צנרת ועוד. 
 • העסקת עובדים – לקבלן שיפוצים בעל רישיון יש אפשרות להעסיק מגוון רחב של עובדים באחריות שלו ואפילו מספר עובדים גדול כך שהוא יכול להציע ללקוחות שלו  מגוון רחב של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה.
 • לעבוד בהיקפים כספיים גדולים-  חשוב מאד להבין כי שיפוצניק ללא רישיון יכול לבצע רק עבודות שאינן בהיקף גדול במיוחד. ואילו קבלן שיפוצים מורשה יכול לעבוד בהיקפים גדולים מאד.

העסקת עובדים פלסטיניים- רק לקבלן שיפוצים בעל רישיון יש אפשרות להעסיק עובדים פלסטינים כולל הרישיון של הבאתם לארץ. 

השתתפות במכרזים – מדינת ישראל מרשה אך ורק לקבלני שיפוצים מורשים להשתתף במכרזים כולל שיפוצים למשרדי ממשלה דבר זה מקדם את הקבלן מקצועית נאד. 

רבים לא יודעים כי החוק מחייב  את העוסקים בשיפוצים לקבל רישיון אם הם רוצים לעבוד בסכומים של מעל 43.865 שקלים.

מדוע נדרש רישיון כזה? 

נכון להיום הנושא של קבלני שיפוצים אינו מוסדר בחוק בצורה ראויה אם למשל ניתן לדוגמא את הנושא של קבלני בניין שיש קבלנים העוסקים בתחומים מסוימים כמו שלד. אלו אסור להם לעבוד בתחום אם הם לא מוצאים רישיון לעבוד בתחומים האלו  וזוהי עברה חוקית. 

לעומת התחומים האלו התחום של קבלן השיפוצים אינו מוסדר בחוק בצורה הראויה.  אמנם קיים סווג בתחום אבל הוא רק בשלבים התחלתיים שלו. 

העלאת סיווג קבלנים

איך קבלן מוציא רישיון שיפוצים? 

קבלן שיפוצים מורשה מוציא רישיון להיות קבלן על ידי מעבר של קורס ייחודי לקבלני שיפוצים קורס ניתן ללמוד במגוון רחב של מקומות שאושרו ללמד את הקורס הזה  על ידי משרד הבנוי והשיכון 

מי אחראי על הוצאת הרישיון? 

האחראים על הוצאת הרישיון הוא רשם הקבלנים הוא אחראי על בחירת הקבלנים והידיעה שהם עומדים בתנאים לפי החוק.  רשם הקבלנים רושם את הקבלנים האלו בפנקס הקבלנים בהתאם לסיווג המתאים להם. 

הם מקבלים תעודת רישיון המספיקה לשנתיים בלבד  והם צריכים לחדש אותה בכל פעם ניתן למצוא את  קבלנים השיפוצים המורשים בפנקס הקבלנים שבאתר משרד הבנוי  והשיכון.

קבלן רשום

רישום קבלני שיפוצים מה רוצים להשיג?

במדינת ישראל תחום השיפוצים הוא תחום מאד סבוך ורישום של קבלני שיפוצים רוצה להביא למטרה הסופית שבסופו של דבר כל קבלני השיפוצים יעבדו על פי תקנות וכללים מסוימים. 

מה היתרונות של רישום קבלנים רשומים? 

לקבלני שיפוצים רשומים יש יתרונות על פני אנשי שיפוצים שלא קיבלו שנרשמו במרשם הקבלנים :

 • התמחויות רבות – קבלן שיפוצים רשום רשאי לעסוק במגוון רחב של התמחויות כמו צנרת גבס ועוד 
 • השתתפות במרכזים – לקבלן שיפוצים רשום יש אפשרות לגשת למכרזים ובכך גם להתקדם בעסק .,כי המכרזים הללו יכולים להיות גם של משרדי ממשלה אשר יכולים להקפיץ את הקריירה של  קבלן השיפוצים. 
 • העסקת עובדים פלסטיניים – לקבלן שיפוצים רשום יש אפשרות להעסיק עובדים פלסטיניים כולל לקבל את השירותים עבורם. 

ומה לגבי הלקוחות? 

העסקת קבלן שיפוצים רשום גורמת ללקוחות להיות יותר רגועים בעניין  העבודה 

 • קבלן בעל רישיון – למד היטב את כל הנושאים הוא מתמחה הייטב בכל הנושאים האלו כי הוא בעל הכשרה בתחום הזה לאחר שעבר מבחנים והכשרות שונות ולכן הוא מתמחה במקצועות האלו.
 • קבלן שיפוצים רשום טיב העבודה – קבלן שיפוצים מעבר לכך שיש לו התמחויות רבו ושטונו הוא גם אחראי על טיב העבודה כלומר יש לו תנאים שהוא חייב לעבוד הם ולקכן במידה ולוקחים קבלן שיפוצים רשום בטוחים שהעבודה תהיה מוצלחת. 
 • טיב החומרים – קבלן שיפוצים רשום אחראי לבנות רק בחומרים טובים ואיכותיים ולכן אין סיבה לכך שהעבודה לא תהיה טובה ואיכותית. 
כלי עבודה של קבלן רשום

מי אחראי על רישום קבלן השיפוצים? 

,האחראי על רישום קבלן השיפוצים הוא רשם הקבלנים. בסמכות רשם הקבלנים לקבוע את התנאים המדויקים  שבאמצעותם יכו ל קבלן שיפוצים להיות קבלן רשום. הוא אחראי על הענקת התעודה וכן על  תוכנית הלימודים בקורס קבלן שיפוצים רשום שבו נלמדים התכנים וההכשרה על מנת לקבל את התעודה. 

מה הם התנאים לרישום קבלנים רשומים? 

על פי התיקון לחוק עבודות הנדסה בנאיות ( שנת 2018 תשע"ח ) קבלן שיפוצים שמעוניין להירשם בפנקס הקבלנים צריך לעמוד בתנאי הסף הבאים : 

 • ניסיון – על הקבלן להוכיח ניסיון מעשי בתחום של 5 שנים 
 • המלצות מקצועיות – על הקבלן להגיש המלצות מקצועיות מלקוחות שעבדו אתו בעבר 
 • מבחני הסמכה של רשם הקבלנים –  מבחנים אלו כוללים תחומים רבים כמו: בטיחות בעבודה, קריאת תוכניות בנייה ועוד.
קבלן שיפוצים
freepik

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

החלפת מסנן

מסנן מים הוא אחד האמצעים הפשוטים והיעילים לשיפור איכות המים. מסנן מים מותקן בקלות ועובד לאורך זמן רב. עם זאת, יש לבצע החלפת מסנן באופן

בטון מוחלק טיפים

מכירים את זה שאתם הולכים בבית ופתאום אתם רוצים שמרצפת אחת בולטת יותר מהשניה, או שנתקע לכם לכלוך בחריצים שיכול לשגע אתכם? הפיתרון בשבילכם הוא

חברת איטום עם רישיון קבלן רשום

רטיבות בבית גורמת לנזקים רבים למבנה. כאשר הרטיבות נשארת זמן רב היא עלולה אף לגרום לעובש שמהווה סכנה לנשימה. לכן, כאשר מגלים רטיבות יש לטפל

פרגולות אלומיניום בזול

חושבים לשדרג את המרפסת שלכם? פרגולה מאלומיניום יכולה להפוך את הבית שלכם לחדש. עם זאת, יש הרבה דברים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם בוחרים להתקין

073-3753250