רישום רישיון קבלן שיפוצים

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

לא רבים יודעים שרק 70 אחוזים מקבלני השיפוצים שקיימים בישראל רשומים בפנקס הקבלנים. על מנת להסדיר את התחום הזה שלא הוסדר במשך שנים ארוכות. רשם הקבלנים הוסיף בשנת 2002 את התחום של הקבלני השיפוצים הרשומים הידוע בסווג 131 א. 

קבלן שיפוצים שמתעסק בשיפוצים באופן קבוע ועובד בסכום של עד 359000 שקלים. רק הוא יוכל לקבל רישיון מתאים להיכלל בפנקס הקבלנים ששייך לרשם הקבלנים שבמשרד הבינוי והשיכון.
מעבר לכך שתעודה זו מקנה לקבלן השיפוצים יתרונות רבים שללא  יתרונות אלו הוא לא יכול להתקדם עסקית.. הרישיון נותן לו עוד מגוון יתרונות אחרים. במאמר זה נספר בהרחבה על רישום קבלן שיפוצים.

קבלן רשום רישיון

מהו קבלן שיפוצים? 

רבים מבין האנשים אינם מתמחים בנושא, אז אינם מבינים את ההבדל בין קבלן בניין לקבלן שיפוצים, משום ששניהם עוסקים בתחום הבנייה. 

שני התחומים האלו שונים שרק המשותף מבניהם הוא הקורס המקיף שעל הקבלן בנייה לעבור בנושא. 

באיזה תחומים קבלן שיפוצים מתעסק?  

קבלן שיפוצים מתעסק בתחומים הבאים: 

 • עבודות גבס– כמו למשל הנמכת תקרה, עיצוב בגבס, ובעצם כל העבודות הקשורות לגבס.
 • עבודות צנרת– החלפת צנרת בבתים או בבניין כולו.
 • שבירת קירות ועיצוב הבית– קבלן שיפוצים יכול לשבור קירות ועוד. 

מהו רישיון של קבלן שיפוצים? 

רישיון של קבלן שיפוצים הוא רישום בפנקס הקבלנים בסוג 131, וקבלת הרישיון קבלן מתקבלת אך ורק בעמידה בתנאים מסוימים על פי רשם הקבלנים, וכמובן מעבר קורס קבלני שיפוצים רשומים, וכאשר עוברים את המבחנים בקורס בהצלחה הם יכולים לקבל את התעודה של קבלני השיפוצים.  

מה נותן הרישיון של קבלן השיפוצים? 

רישיון של קבלן שיפוצים נקרא בסווג  בפנקס הקבלנים הוא 131 . הסווג הזה נותן לקבלנים הרשומים מגוון רחב של אפשרויות:

 • טווח גדול מאד של התמחויות – לקבלן שיפוצים שעובר את קורס קבלן השיפוצים בהצלחה יש לו יכולת לעסוק במגוון רחב של התמחויות כמו למשל גבס, חשמל , צנרת ועוד. 
 • העסקת עובדים – לקבלן שיפוצים בעל רישיון יש אפשרות להעסיק מגוון רחב של עובדים באחריות שלו ואפילו מספר עובדים גדול כך שהוא יכול להציע ללקוחות שלו  מגוון רחב של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה.
 • לעבוד בהיקפים כספיים גדולים-  חשוב מאד להבין כי שיפוצניק ללא רישיון יכול לבצע רק עבודות שאינן בהיקף גדול במיוחד. ואילו קבלן שיפוצים מורשה יכול לעבוד בהיקפים גדולים מאד.
 • העסקת עובדים פלסטיניים- רק לקבלן שיפוצים בעל רישיון יש אפשרות להעסיק עובדים פלסטינים כולל הרישיון של הבאתם לארץ.
 • השתתפות במכרזים – מדינת ישראל מרשה אך ורק לקבלני שיפוצים מורשים להשתתף במכרזים כולל שיפוצים למשרדי ממשלה דבר זה מקדם את הקבלן מקצועית נאד. 

רבים לא יודעים כי החוק מחייב  את העוסקים בשיפוצים לקבל רישיון אם הם רוצים לעבוד בסכומים של מעל 43.865 שקלים.

מדוע נדרש רישיון כזה? 

נכון להיום הנושא של קבלני שיפוצים אינו מוסדר בחוק בצורה ראויה אם למשל ניתן לדוגמא את הנושא של קבלני בניין שיש קבלנים העוסקים בתחומים מסוימים כמו שלד. אלו אסור להם לעבוד בתחום אם הם לא מוצאים רישיון לעבוד בתחומים האלו  וזוהי עברה חוקית. 

לעומת התחומים האלו התחום של קבלן השיפוצים אינו מוסדר בחוק בצורה הראויה.  אמנם קיים סווג בתחום אבל הוא רק בשלבים התחלתיים שלו. 

איך קבלן מוציא רישיון שיפוצים? 

קבלן שיפוצים מורשה מוציא רישיון להיות קבלן על ידי מעבר של קורס ייחודי לקבלני שיפוצים קורס ניתן ללמוד במגוון רחב של מקומות שאושרו ללמד את הקורס הזה  על ידי משרד הבנוי והשיכון 

מי אחראי על הוצאת הרישיון? 

האחראים על הוצאת הרישיון הוא רשם הקבלנים הוא אחראי על בחירת הקבלנים והידיעה שהם עומדים בתנאים לפי החוק.  רשם הקבלנים רושם את הקבלנים האלו בפנקס הקבלנים בהתאם לסיווג המתאים להם. 

הם מקבלים תעודת רישיון המספיקה לשנתיים בלבד  והם צריכים לחדש אותה בכל פעם ניתן למצוא את  קבלנים השיפוצים המורשים בפנקס הקבלנים שבאתר משרד הבנוי  והשיכון.

קבלן רשום

רישום קבלני שיפוצים מה רוצים להשיג?

במדינת ישראל תחום השיפוצים הוא תחום מאד סבוך ורישום של קבלני שיפוצים רוצה להביא למטרה הסופית שבסופו של דבר כל קבלני השיפוצים יעבדו על פי תקנות וכללים מסוימים. 

מה היתרונות של רישום קבלנים רשומים? 

לקבלני שיפוצים רשומים יש יתרונות על פני אנשי שיפוצים שלא קיבלו שנרשמו במרשם הקבלנים :

 • התמחויות רבות – קבלן שיפוצים רשום רשאי לעסוק במגוון רחב של התמחויות כמו צנרת גבס ועוד 
 • השתתפות במרכזים – לקבלן שיפוצים רשום יש אפשרות לגשת למכרזים ובכך גם להתקדם בעסק .,כי המכרזים הללו יכולים להיות גם של משרדי ממשלה אשר יכולים להקפיץ את הקריירה של  קבלן השיפוצים. 
 • העסקת עובדים פלסטיניים – לקבלן שיפוצים רשום יש אפשרות להעסיק עובדים פלסטיניים כולל לקבל את השירותים עבורם. 

ומה לגבי הלקוחות? 

העסקת קבלן שיפוצים רשום גורמת ללקוחות להיות יותר רגועים בעניין  העבודה 

 • קבלן בעל רישיון – למד היטב את כל הנושאים הוא מתמחה הייטב בכל הנושאים האלו כי הוא בעל הכשרה בתחום הזה לאחר שעבר מבחנים והכשרות שונות ולכן הוא מתמחה במקצועות האלו.
 • קבלן שיפוצים רשום טיב העבודה – קבלן שיפוצים מעבר לכך שיש לו התמחויות רבו ושטונו הוא גם אחראי על טיב העבודה כלומר יש לו תנאים שהוא חייב לעבוד הם ולקכן במידה ולוקחים קבלן שיפוצים רשום בטוחים שהעבודה תהיה מוצלחת. 
 • טיב החומרים – קבלן שיפוצים רשום אחראי לבנות רק בחומרים טובים ואיכותיים ולכן אין סיבה לכך שהעבודה לא תהיה טובה ואיכותית. 

מעוניינים לשפץ את הדירה, העסק או המשרד ומחפשים קבלן שיפוצים. סביר להניח שאחד הפרמטרים המרכזיים שעל פיהם אתם רוצים לבחור את הקבלן הוא המחיר, אבל עוד לפני המחיר חשוב מאוד לוודא שאתם עובדים אך ורק עם קבלן רשום שיפוצים. מה זאת אומרת קבלן רשום בתחום השיפוצים? האם קבלן רשום הוא לא קבלן רשום שיכול לבצע כל סוג של עבודת בנייה? האם ישנם קבלנים רשומים בתחום השיפוצים בלבד בעוד אחרים רשומים בתחומים אחרים? איך בודקים את העניין הזה? על כך מסבירים לכם בשורות הבאות המומחים של חברת התקווה, המציעה סל שלם של שירותים מקצועיים לקבלנים ולענף הבניין בכלל, ובכלל זה רישום קבלנים בכל הסיווגים הקיימים.

מה זאת אומרת קבלן רשום שיפוצים?

ובכן, התפיסה הרווחת בציבור היא שישנם שני מצבים בהם יכול להיות קבלן: או שהוא קבלן

קבלן שיפוצים רשום

רשום או שהוא קבלן לא רשום. מן הסתם, אלו הן בהחלט שתי האפשרויות המרכזיות, אלא שבבחירת קבלן לכל פרויקט בתחום הבניין, חשוב לוודא לא רק שהקבלן הוא קבלן רשום, אלא שהוא רשום בתחום הספציפי שבו מתנהל הפרויקט. כך למשל, לא הייתם מזמינים קבלן אינסטלציה לבצע עבודות חשמל רק בגלל שהוא קבלן רשום ולא הייתם מפקידים את משימת בניית השלד של המבנה שלכם על קבלן עפר רק בגלל שהוא קבלן עפר. קבלן רשום שיפוצים הוא קבלן רשום המסווג בתחום השיפוצים. פנקס הקבלנים, מעבר לכך שהוא מפרט את כלל הקבלנים הרשומים בישראל, הוא גם מסווג אותם לתחומי התמחות שונים ולפרויקטים בעלי מאפיינים שונים. סיווג זה קובע למשל שהרישיון של קבלן רשום מסוים תקף אך ורק עבור עבודות שיפוצים בהיקף מסוים ועבור פרויקטים בשטח מקסימלי או בעלות כוללת מקסימלית של איקס מ"ר או ש"ח. הקבלן עצמו יכול כמובן להתקדם לאורך סולם הסיווג בהתאם לרכישת הניסיון שלו לאורך השנים, אך בכל רגע נתון הוא מסווג בסיווג ספציפי שצריך להתאים לפרויקט הספציפי שאותו אתם רוצים לבצע, ובמקרה הזה פרויקט שיפוצים, כנראה ברמה מצומצמת יותר המאפיינת את המגזר הפרטי.

איך בודקים מיהו קבלן רשום בתחום השיפוצים?

כאמור, פנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון, מפרט בתוכו את כל הקבלנים הרשומים בישראל ובכלל זה מפרט גם את הסיווג של כל קבלן. פנקס הקבלנים הוא מאגר מידע פתוח וחופשי בו יכול לעיין כל אזרח והיום גם דרך אתר האינטרנט של רשם הקבלנים. כדי לחפש קבלנים רשומים בתחום השיפוצים, תוכלו לעיין בפנקס הקבלנים על פי קטגוריית סיווג שיפוצים. כדי לאתר קבלן ספציפי שאתם רוצים לבדוק האם הוא אכן רשום ובאיזה סיווג הוא רשום, תוכלו לחפש את שמו של הקבלן ובפרטים שתקבלו עליו תוכלו לראות בדיוק מהו תוקף הרישיון שלו, מהו הסיווג אליו הוא משתייך ומהם הפרויקטים אותם הוא מורשה לנהל במונחי עלות פרויקט בש"ח ובמונחי שטח הפרויקט במ"ר. כשאתם בוחרים קבלן רשום לעבוד איתו, חשוב מאוד שתוודאו לא רק שמדובר בקבלן רשום, אלא שאותו קבלן מסווג בסיווג הספציפי שמתאים לפרויקט שלכם או בכל סיווג גבוה יותר.

חברת התקווה היא חברה ותיקה ומובילה, המציעה לקבלנים בישראל סל שלם של שירותים עסקיים ומקצועיים ובכלל זה גם רישום של קבלן רשום שיפוצים. החברה מלווה את הקבלן בתהליך, מגבשת את כל החומרים הנדרשים על מנת להוכיח את זכאותו לרישיון ומסייעת לו להשיג את הסיווג המתאים לו ביותר בהתאם ליכולות שלו, לניסיון שלו, לרקורד שלו ולהיקפי הפעילות שלו.

כלי עבודה של קבלן רשום

מי אחראי על רישום קבלן השיפוצים? 

,האחראי על רישום קבלן השיפוצים הוא רשם הקבלנים. בסמכות רשם הקבלנים לקבוע את התנאים המדויקים  שבאמצעותם יכו ל קבלן שיפוצים להיות קבלן רשום. הוא אחראי על הענקת התעודה וכן על  תוכנית הלימודים בקורס קבלן שיפוצים רשום שבו נלמדים התכנים וההכשרה על מנת לקבל את התעודה. 

מה הם התנאים לרישום קבלנים רשומים? 

על פי התיקון לחוק עבודות הנדסה בנאיות ( שנת 2018 תשע"ח ) קבלן שיפוצים שמעוניין להירשם בפנקס הקבלנים צריך לעמוד בתנאי הסף הבאים : 

 • ניסיון – על הקבלן להוכיח ניסיון מעשי בתחום של 5 שנים 
 • המלצות מקצועיות – על הקבלן להגיש המלצות מקצועיות מלקוחות שעבדו אתו בעבר 
 • מבחני הסמכה של רשם הקבלנים –  מבחנים אלו כוללים תחומים רבים כמו: בטיחות בעבודה, קריאת תוכניות בנייה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

החזון שלנו

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להפוך לקבלנים רשומים, אם אתם רוצים להשלים את התהליך הכי מהר שאפשר ואם אתם רוצים להשלים אותו במחיר אטרקטיבי ומבלי לפגוע בפעילותכם העסקית השוטפת, ההמלצה הברורה והחד משמעית שלנו היא התקווה הוצאת רישיון קבלן. כמו כל ההמלצות האחרות שלנו על הטובים ביותר, גם את ההמלצה הזאת אנחנו נותנים לכם בפה מלא ובלב שלם.

-תקווה רישיון קבלן-

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

מעוניינים בהעסקת עובדים פלסטינים בבניין? המאמר הבא הוא בשבילכם. העסקת עובדים פלסטינים בבניין היא אפשרית ואף נפוצה במיוחד בענף הבנייה. עם זאת יש לקחת בחשבון

העסקת עובדים פלסטינים

העסקת עובדים פלסטינים

העסקת עובדים פלסטינים בענף הבנייה היא דבר נפוץ מאוד. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלשם כך יש להוציא אישורי עבודה מתאימים. ללא אישור עבודה העסקת

קורס שיפוצים

כל מה שחשוב לדעת על קבלן שיפוצים רשום

קבלן שיפוצים הינו קבלן אשר מתמחה בעבודות שיפוצים, בנייה, שדרוגים, והוספה של מבנה חדש. הוא אחראי על מגוון רב של עבודות בנייה ושיפוצים, ביניהם –

איתור ומיפוי תשתיות

תשתית היא עמוד השדרה של כל עסק. הוא כולל נכסים פיזיים ודיגיטליים כאחד. חברות חייבות לשמור על התשתית שלהן כדי לעמוד בקצב העסקים ולהישאר בעסקים.

074-7765899
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!