רישיון קבלן

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

הביטוי הנוהג בישראל הוא קבלן רשום, אך בפועל מדובר בקבלן מורשה המחזיק ברישיון קבלן. הסיבה לשימוש במונח קבלן רשום היא, ששמו ופרטי של כל קבלן מורשה מתווספים לפנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון ובכך הופך הקבלן להיות רשום בפנקס הקבלנים. האם כל קבלן חייב להחזיק רישיון קבלן? היכן זה רשום ומי אוכף את העניין? מדוע אם כך מתנהלים קבלנים רבים בישראל ללא רישיון? מה ההשלכות של התנהלות ללא רישיון? איך מוציאים רישיון קבלן והאם ישנו גורם מקצועי שיכול לבצע את המשימה עבורכם? את התשובות לכל השאלות הללו נותנים לכם בשורות הבאות, המומחים של חברת התקווה המציעה מגוון שירותים עסקיים ומקצועיים לקבלני בניין ובכל זה שירות רישום קבלנים.

האם כל קבלן חייב להחזיק ברישיון?

התשובה היא בהחלט כן. על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם המספק שירותים קבלניים ולא רק בענף הבניין, מחויב בהחזקת רישיון קבלן. רישוי קבלני בניין מנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון והוא שאחראי לפקח על התחום וגם לאכוף אותו. יחד עם זאת, פעילות האכיפה בתחום זה היא מאוד מינורית ואין למדינה יכולת אמיתית לפקח על כלל פעולות הבנייה והשיפוצים הרבות, המבוצעות בכל רגע נתון ברחבי ישראל. בדיוק מהסיבה הזאת, ישנם אלפי קבלנים בישראל הפועלים באופן שיטתי בניגוד לחוק, אם כי בשנים האחרונות ניתן לזהות שינוי של המגמה ולאו דווקא בגלל רצונם הטוב של אותם קבלנים, אלא בגלל שורה של אילוצים שדוחפת אותם להוציא את הרישיון הנדרש.

למה חשוב להוציא רישיון קבלן?

הסיבה הראשונה וכנראה גם החשובה ביותר היא שזה מה שאומר החוק ועל כולנו להיות אזרחים שומרי חוק. אבל עוד מעבר לכך, לעבודה ללא רישיון יכולות להיות שתי השלכות משמעותיות בעלות היבטים רבים ומורכבים שיכולים לפגוע בכם. ההשלכה הראשונה היא שכאשר אתם עובדים ללא רישיון קבלן ולכן גם פועלים בניגוד לחוק, אתם חושפים את עצמכם לשורה של סיכונים שנובעים מהיכולת של כל גורם אחר לנצל את אי החוקיות של פעילותכם לרעתכם, לרוב בצדק. כך למשל, אם אתם לא קבלנים מורשים, לבטח גם תרגישו חופשיים יותר להתנהל על פי סטנדרטים נמוכים יותר ופחות מחייבים. במקרה כזה, יכול לקוח לקחת אתכם לערכאות המשפטיות על מנת לברר את חובתכם כלפיו ובמקרה כזה, התנהלותכם ללא רישיון קבלן יכולה להיות לכם לרועץ. במקרים אחרים, אנשים עם כוונות רעות יכולים פשוט לנצל את העובדה שאין לכם רישיון על מנת לפגוע בכם.

אבל עוד מעבר לכך, וזה כבר מביא אותנו לעניין השני, כאשר אתם לא מתנהלים בצורה חוקית וכאשר אתם מבצעים עבודות קבלניות ללא רישיון קבלן, אתם למעשה חשופים רק לחלק קטן מאוד מהשוק האמיתי. כך למשל, קבלנים שאינם רשומים לא יכולים לגשת למכרזים ממשלתיים וציבוריים בכלל, לרוב לא יוכלו לגשת גם למכרזים גדולים במגזר הפרטי וכן לא יוכלו לפנות לנתח הולך וגדל במגזר הפרטי. יותר ויותר אנשים מציבים את הפרמטר של רישיון קבלן כתנאי הכרחי ראשוני בכדי לבחון קבלנים איתם הם רוצים לעבוד ואם אתם לא מחזיקים ברישיון כזה, אתם למעשה יורדים מן הפרק כבר בשלבים הראשונים של התהליך, עוד לפני שהייתה לכם בכלל ההזדמנות להגיש הצעת מחיר. מרגע שאתם מוציאים את הרישיון המיוחל, אתם פותחים בפני עצמכם שוק ענק שעד אז לא היה זמין עבורכם. כשבוחנים את הסיבות שבגינן יותר ויותר קבלנים משקיעים היום זמן ומאמץ בהוצאת רישיון קבלן, הרי שאלו הן הסיבות המרכזיות שעומדות מאחורי תהליך זה.

איך מוציאים רישיון קבלן?

בכדי להפוך לקבלנים רשומים יהיה עליכם להוכיח את עמידתכם בקריטריונים המוגדרים בחוק כקריטריונים הבסיסיים בהם מחויב כל אדם שמעוניין להפוך לקבלן רשום. שני הקריטריונים המרכזיים בהם יהיה עליכם לעמוד הם הסמכה מקצועית רשמית וניסיון מקצועי בן מספר שנים מינימלי כמוגדר בחוק. כללים אלה חלים על אנשים שונים בצורה שונה, בהתאם להסמכה המקצועית בה הם מחזיקים. כך למשל מהנדס בניין או אדריכל שמחזיקים בתעודת הסמכה רשמית, נדרשים לשנתיים ניסיון בלבד על מנת להיות זכאים להירשם כקבלנים רשומים. לעומתם, מנהל עבודה נדרש לחמש שנות ניסיון על מנת לעמוד בקריטריונים וגם זה כמובן אך ורק בתנאי שהוא גם מחזיק בידיו הסמכה רשמית כמנהל עבודה. עצם העובדה שעבדתם כמנהלי עבודה אינה רלוונטית אם אין בידיכם תעודת הסמכה רשמית.

במידה ואינכם עומדים בקריטריונים הנדרשים, יהיה עליכם להשלימם ואת זה תוכלו לעשות א' באמצעות השלמת מסלול לימודים מוכר במוסד לימודים מוכר על ידי משרד העבודה והרווחה וב' באמצעות השלמת שנות הניסיון החסרות לכם במידה וחסרות כאלה. חשוב להבין שאין מנוס מעמידה בשני הקריטריונים הללו על מנת לקבלן רישיון קבלן ולכן עוד לפני שאתם נכנסים לתהליך של הגשת בקשה לקבלת רישיון כזה, כדאי לבדוק האם אתם עומדים בכלל בקריטריונים ואם לא, מה אתם יכולים לעשות בכדי להשלים אותם בצורה המהירה, הקלה והיעילה ביותר.

דבר נוסף שאתם רוצים לדעת על התהליך של רישום קבלנים הוא שהרישיון שניתן לכם לאאיך מוציאים רישיון קבלן רשום מאפשר לכם לנהל כל פרויקט שתרצו, בכל תחום ובכל היקף. הרישיון מוגבל אך ורק לתחום ההתמחות שלכם ולפרויקטים בהיקפים המוגדרים בסיווג אליו אתם שייכים. כך למשל, במעמד הרישום תסווגו בדרגה הנמוכה ביותר, מה שיאפשר לכם לנהל פרויקטים בהיקף של מאות אלפי שקלים לכל היותר. בהמשך, עם צבירת ניסיון נוסף, תוכלו לעלות בסולם הסיווגים עד לשלב האחרון בו תוכלו לבצע למעשה כל פרויקט בכל היקף. כמו כן, אם אתם נרשמים כקבלני אינסטלציה, הרי שהרישיון שלכם תקף אך ורק לתחום האינסטלציה ולא תוכלו לבצע באמצעותו עבודות שיפוצים כוללות, עבודות חשמל, עבודות בנייה או כל סוג אחר של עבודה בענף הבניין.

בכדי להבטיח שאתם עוברים את התהליך בצורה המהירה והקלה ביותר מבלי לפגוע בהתנהלותכם העסקית שמן הסתם, חייבת להימשך גם לאורך התהליך כולו, חשוב מאוד שתנהלו את התהליך בליווי של גורם מקצועי. גורם מקצועי כזה מנהל עבורכם את כל התהליך, אוסף את כל המסמכים הנדרשים, מחתים עורך דין על תצהירים מתאימים, ממלא עבורכם את טופס הבקשה ומנהל עבורכם את ההתקשרות מול משרדי רשם הקבלנים. בנוסף לכך, גורם מקצועי כזה יכול לייעץ לכם לאורך התהליך כולו לגבי שיפור הסיווג אותו תוכלו לקבל באמצעות שינויים קטנים בהתנהלות שלכם.

חברת התקווה היא חברה מקצועית וותיקה המתמחה במתן שירותים עסקיים ומקצועיים לקבלני בניין ובכלל זה מציעה החברה שירות רישום קבלנים והוצאת רישיון קבלן. החברה מתנהלת באמצעות צוות מקצועי ותיק ומנוסה, שיודע לבחון את כל האלמנטים הנדרשים בכל בקשה לקבלת רישיון קבלן, לבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת להשלים את הבקשה וגם להתנהל מול משרדי רשם הקבלנים בצורה יעילה על מנת להבטיח שהתהליך מתנהל במהירות המקסימלית. אם אתם רוצים להוציא רישיון כקבלנים מורשים ואתם רוצים להבטיח שאתם עושים את זה בצורה הנכונה ביותר, חברת התקווה היא ללא ספק האופציה הראשונה שאתם רוצים לבדוק.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

החזון שלנו

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להפוך לקבלנים רשומים, אם אתם רוצים להשלים את התהליך הכי מהר שאפשר ואם אתם רוצים להשלים אותו במחיר אטרקטיבי ומבלי לפגוע בפעילותכם העסקית השוטפת, ההמלצה הברורה והחד משמעית שלנו היא התקווה הוצאת רישיון קבלן. כמו כל ההמלצות האחרות שלנו על הטובים ביותר, גם את ההמלצה הזאת אנחנו נותנים לכם בפה מלא ובלב שלם.

-תקווה רישיון קבלן-

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

מעוניינים בהעסקת עובדים פלסטינים בבניין? המאמר הבא הוא בשבילכם. העסקת עובדים פלסטינים בבניין היא אפשרית ואף נפוצה במיוחד בענף הבנייה. עם זאת יש לקחת בחשבון

העסקת עובדים פלסטינים

העסקת עובדים פלסטינים

העסקת עובדים פלסטינים בענף הבנייה היא דבר נפוץ מאוד. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלשם כך יש להוציא אישורי עבודה מתאימים. ללא אישור עבודה העסקת

קורס שיפוצים

כל מה שחשוב לדעת על קבלן שיפוצים רשום

קבלן שיפוצים הינו קבלן אשר מתמחה בעבודות שיפוצים, בנייה, שדרוגים, והוספה של מבנה חדש. הוא אחראי על מגוון רב של עבודות בנייה ושיפוצים, ביניהם –

איתור ומיפוי תשתיות

תשתית היא עמוד השדרה של כל עסק. הוא כולל נכסים פיזיים ודיגיטליים כאחד. חברות חייבות לשמור על התשתית שלהן כדי לעמוד בקצב העסקים ולהישאר בעסקים.

074-7765899
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!