סיווג קבלני

סיווג קבלני סיווג קבלני

סיווג קבלני נקבע על פי רשם הקבלנים אשר נמצא תחת משרד הבינוי והשיכון. ישנם סיווגים שונים עליהם נדון בהמשך. כל קבלן צריך לדעת כי הדרך אמנם ארוכה אך משתלמת בסופו של דבר. ייעודם של הסיווגים הוא גם בשביל הלקוח, אך לא פחות בשביל בעל המקצוע עצמו. לא מספיק לוודא שהקבלן מחזיק ברישיון, אלא חשוב לוודא כי הוא נמצא בסיווג המתאים.

 

סיווג קבלני – הכירו את הסיווגים הקיימים

ישנם ענפים שונים בתחומי הבנייה כגון: ענף תשתיות ופיתוח, ענף בנייה וכן הלאה… לכל ענף משל עצמו יש דרגות סיווג, כמעט בכל הענפים יש חמש דרגות סיווג כאשר סיווג 1 נחשב להיקף המצומצם ביותר, ואילו סיווג 5 הינו הרחב ביותר. הסיווגים קובעים את ההגבלה הכספית אותו יכול קבלן לקבל, כך למעשה מצטמצמים לקבלן פרויקטים שונים. 

דרגת הסיווג נקבעת על פי הניסיון של אותו קבלן בתחום, כמובן שחייב להיות הקבלן קבלן רשום. לכן, קבלן אשר נמצא בתחילת דרכו לא יוכל לקבל סיווג גבוה, רק לאחר ותק מסוים יוכל להתפתח. בכל תחילת שנה נקבעים הסכומים המדויקים אותם כל קבלן בדרגת סיווג כזו או אחרת רשאי לקבל.

סיווג קבלני – סבלנות זה שם המשחק

השמועה אומרת שגם את רומא לא בנו ביום אחד כיוון שלקבלן לא היה את הסיווג הקבלני המתאים… סבלנות משתלמת בסופו של דבר. הגדלת סיווג קבלני הינה הדרגתית, כך שבתחילת דרכו של הקבלן לא יוכל לקחת על עצמו פרויקטים מעל הסכום המותר על פי רשם הקבלנים. על מנת שתוכלו להרחיב את הסיווג שלכם עליכם להגיש בקשה אל רשם הקבלנים כל עוד אתם עומדים בקריטריונים של הותק והניסיון הנדרש. נכון להיום, בקשת הקבלן תאשר רק לאחר שהוכיח שהיקף סכום הפרויקטים בהם עמד על 80% לפחות מתקרת ההיקף הכספי המותרת לו על פי סיווגו הנוכחי.

 

סיווג קבלני – קצת מעיק, לא?

הסיווג הקבלני נועד בכדי להקנות גם ללקוח וגם לקבלן מעין מסגרת ממנה לא יוכל לצאת. על מנת שתוכלו לקיים פרויקט עליכם להיות קבלנים רשומים, זאת בכדי לקבל היתר בנייה. כמובן שתחום זה פרוץ וכיום מסתובבים בינינו קבלנים שעובדים ללא כל רישיון, חוסר הידיעה אצל הלקוח היא הגורם המשפיע פה. עם זאת, נוצרו הסיווגים והרישיונות בכדי להבטיח ללקוח עבודה מתאימה, בטוחה ומקצועית. כאשר לקוח פונה אל קבלן בבקשה לעבודות שיפוצים, חייב הקבלן להיות בעל סיווג מתאים תחת ענף זה, ולא ענף אחר כמו כבישים. קבלן ללא סיווג מתאים, משמע קבלן ללא ידע מקצועי בנושא. למצב כזה יש השלכות רבות, כמו לדוגמא עבודה שאינה משתלמת, עבודה לא מקצועית, בעיות בטיחותיות אשר יכולות לצוץ בעתיד.

סיווג קבלני – האם ישנה השפעה על המחיר?

כאשר אתם פוגשים בקבלן אשר מציע לכם מחיר נמוך מהממוצע עליכם בראש ובראשונה לוודא האם מדובר על קבלן בעל רישיונות. מחיר חריג בעל השלכות רבות, בין היתר האפשרות לכך שלא תקבלו אישור בנייה ושהמבנה שלכם נמצא לא חוקי. מצד שני, קבלן בעל סיווג גבוה יכול לדרוש עבור פרויקט מסוים סכום גדול יותר משל אחרים, והסבירות בה יקבל את העבודה הינה גבוה גם היא. הסיבה לכך היא שהסיווג הוא למעשה גם פן שיווקי אצל הקבלן, סיווג גבוה מעיד על בעל מקצוע בעל ניסיון רחב, וותק, וסבירות גבוהה לקבל תוצאות עבודה ללא כל פגם.

 

סיווג קבלני – פנקס קבלנים

בסופו של דבר סיווג קבלני עבור כל קבלן רשום בפנקס הקבלנים אצל רשם הקבלנים. בדרך זו תוכלו לוודא מיהו הקבלן אשר עומד מולכם, בדרך זו גם נוצרת תחרות יותר מצומצמת בקרב הקבלנים המורשים. אם בעבר יכל כל קבלן לקחת פרויקט, כעת נמצא סיווג מתאים עבור סוגי הפרויקטים השונים. 

 

האם כדאי לבחור בקבלן בעל סיווג גבוה דווקא?

לא תמיד הבחירה בסיווג גבוה היא נכונה, עם זאת מדובר על עבודה מקצועית בסבירות גבוהה. מצד שני, קבלן בעל סיווג נמוך יכול להתאים לפרויקטים שונים אשר מתאימים לתחום ההתמחות שלו, לא תמיד יהיה מדובר על קבלן בעל חוסר ניסיון, אלא ייתכן ומדובר על קבלן בעל ניסיון נרחב בתחום ספציפי. סקר שוק הוא הדבר הבסיסי שיש על כל לקוח לקיים לפני בחירת בעל המקצוע.

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים אם אתם מכירים מעט את ענף הבנייה בוודאי שמעתם על רשם הקבלנים או מושג כמו פנקס הקבלנים, אם אתם מכירים מעט יותר

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים תמיד אהבתם לעבוד עם הידיים? חושבים שאתם יכולים לתפקד בתפקידים ניהוליים? קורס שיפוצים הינו קורס אשר מכשיר קבלנים לצעירים בצעדים הראשונים שלהם בענף

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות

קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות נתחיל בכך שנדגיש כי יש הבדל בין תעודת קבלן מוכר ובין רישיון קבלן רשום. עם זאת, כאשר אתם מחזיקים ברישיון קבלן

 מבחני קבלן רשום 131

 מבחני קבלן רשום 131

מבחני קבלן רשום 131 כיום ענף הבנייה נחשב למבוקש מאוד, אך לפני שאתם פוסעים את הצעדים הראשונים שלכם בתחום עליכם לדעת במה אתם רוצים לעסוק.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו