רישיון קבלן רשום

רישיון קבלן רשום רישיון קבלן רשום

ענף הבנייה הינו ענף נחשק, מדובר על עבודה מתגלמת כאשר מדובר על קבלנות, אך יש עוד הרבה דברים שאתם צריכים לעבור בכדי להגיע אל הרמה אליה אתם מצפים, ולא משנה עד כמה מקצועיים אתם בהווה. כמו בכל מקצוע, גם בענף הקבלנות ההתקדמות היא איטית, אך משמעותית ובכל צעד בו אנו פוסעים אנו למדים עוד דברים אשר יוכיחו את עצמם בעתיד. רישיון קבלן רשום הינו צעד הכרחי לכל קבלן אשר רוצה להרחיב את אופקיו בתחום ולא להישאר תקוע בתוך מקום מאוד מצומצם. הנה כל הסיבות והדרכים להוצאת רישיון קבלן רשום.

 

רישיון קבלן רשום – למה זה הכרחי?

רישיון קבלן רשום אינו הכרחי ואינו חובה, אך מצד שני כאשר קבלן בוחר לעבור את התהליך הבירוקרטי של הוצאת רישיון, הוא למעשה משדרג את השם שלו ופותח את עצמו לטווח פרויקטים רחב יותר. כמו כן, עבודה באופן חוקי ומוכר מתגלמת, כאשר קבלן רשום בפנקס הקבלנים למעשה השם שלו יהיה עדיף על פני קבלן שלא רשום שם מסיבות אותן נציין בהמשך.

רישיון קבלן רשום – שלבי הוצאת רישיון

ישנן שתי דרכים להוצאת רישיון קבלן רשום, הדרך הראשונה היא באופן עצמאי, אתם מול משרד הבינוי והשיכון. הדרך השנייה בה רבים בוחרים היא באמצעות "מתווך", חברה אשר תעשה את העבודה בשבילכם, היתרון הוא החיסכון בזמן, כאבי ראש, והחיסרון הוא ההוצאה הנוספת הכרוכה בתהליך. לפניכם השלבים הבסיסיים להוצאת רישיון קבלן רשום:

בשביל לחסוך לכם הרבה כאב ראש הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבדוק התאמה. לא כל בעל מקצוע יקבל רישיון קבלן, שכן יש פרמטרים וקריטריונים שונים אשר רשם הקבלנים לוקח בחשבון כאשר הוא בוחן את הבקשה שלכם. מי שרשאי להגיש בקשה הוא קבלן כוח אדם או קבלן שירות עם רישיון מטעם משרד העבודה והרווחה. בבדיקת ההתאמה יבחן הניסיון שלכם בתחום, הכשרה וכמו כן גם עבר פלילי נקי וניסיון ניהולי.

אם עברתם את שלב ההתאמה כעת תוכלו לגשת לעניין הבירוקרטי יותר, מסמכים אשר עליכם להנפיק בהם אתם מגישים את הבקשה. את הטפסים הנדרשים ניתן למצוא באתר משרד הבינוי והשיכון, עליכם להוסיף קורות חיים, מקומות עבודה קודמים, המלצות בצירוף אנשי קשר, טופס הסכמה לקבלת מידע עבר פלילי, היעדר הרשעות, תבעיות אזרחיות וכן הלאה… 

לאחר מכן תוכלו להגיש את הבקשה דרך אתר משרד הבינוי והשיכון, או על ידי שליחה דואר או באופן פרונטלי. לאחר בחינת המסמכים תגיעו לראיון אישי, הוועדה תבחן שהמועמד אכן עומד בכל מה שהצהיר, תבחן את הידע בדיני עבודה, בתחום ההתמחות של בעל המקצוע ועוד.

אם עברתם את המבחן, עליכם יהיה להשלים את המסמכים האחרים לצורך סיום הליך הבקשה. חשוב לבחון שהטפסים עדכניים ולא לפני שנים רבות. כמו כן עליכם לשלם עבור אגרת הרישיון, הגשת טפסי 102, ערבות בנקאית ורק לאחר הגשת כל טפסים אלו תוכלו לקבל את הרישיון המיוחל.

רישיון קבלן רשום – עבודה מול קבלן רשום

אז למה בעצם כדאי ללקוח לעבוד מול קבלן רשום? הרי ייתכן ואפילו המחיר מתייקר כאשר מדובר על קבלן רשום… הסיבה לכך היא נטו מקצועיות. למעשה קבלן רשום הינו קבלן שעבר הליך בירוקרטי ארוך מול רשם הקבלנים וכתוב בפנקס הקבלנים, דבר אשר מעיד על ניסיון מוכח, מקצועיות ואמינות בשל עבר נקי. למעשה, כאשר אתם עומדים מול קבלן שאינו בעל רישיון קחו בחשבון שייתכן והבקשה שלו לא אושרה בשל מרמה והונאה בעבר. כמו כן, השכרת שירותיו של קבלן ללא רישיון הינה יהירה ומסוכנת, מדובר על עבודה אשר אינה מבוטחת ואינה מוכרת על ידי הרשויות, אם כרגע אתם משלמים נמוך ייתכן ובעתיד תשלמו הרבה יותר ממה שחשבתם. 

קבלן רשום הינו קבלן בעל תעודת קבלן רשום אשר מוכיחה את המקצועיות שלו, ואתם יכולים לדעת בדיוק מהו תחום ההתמחות שלו ודרגת סיווג. מדובר על תעודת כבוד, תעודה אשר מקפיצה את הקבלן הלאה בזכות ולא בחסד. לכן, כאשר אתם נוגעים בפרויקט יוקרתי כמו הבית שלכם, אתם לא רוצים להתפשר על איש מקצוע בגלל הכסף, ולבסוף למצוא את עצמכם עומדים מול עבודה רשלנית ואין לכם למי לפנות.

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פרגולות אלומיניום- 5 טיפים לבחירה

  שליחה אם אתם מעוניינים להתקין פרגולה בגינה שלכם או במרפסת שלכם, חשוב מאוד שתבחרו בפרגולה עמידה ואיכותית אשר תחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך

מה חשוב לבדוק בבדק בית

  שליחה אם רכשתם דירה חדשה, חשוב מאוד שתדעו שקריטי לבצע לה בדק בית. טרם אתם בוחרים חברה שתבצע בדק בית בדירה החדשה שרכשתם, כדאי

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים אם אתם מכירים מעט את ענף הבנייה בוודאי שמעתם על רשם הקבלנים או מושג כמו פנקס הקבלנים, אם אתם מכירים מעט יותר

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים תמיד אהבתם לעבוד עם הידיים? חושבים שאתם יכולים לתפקד בתפקידים ניהוליים? קורס שיפוצים הינו קורס אשר מכשיר קבלנים לצעירים בצעדים הראשונים שלהם בענף

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו