רישום קבלן – המדריך המלא

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753250

רישום קבלן – המדריך המלא רישום קבלן

כל קבלן אשר בונה מעל ההיקפים המותרים בחוק חייב להיות רשום ברשם הקבלנים. בדרך זו נוצרת תחרות רחבה ואמינה אל מול הלקוחות השונים וכמו כן בין בעלי המקצוע. כמו כן, בזכות אכיפה זו מונעים אסונות ותאונות עבודה. מדובר על גוף רשמי המוכר בפני הרשויות, קבלן ללא אישור מרשם הקבלנים צריך להדליק אצלכם נורת אזהרה.

 

רישום קבלן – היתר בניה אל מול רישום קבלן

כאשר אנו פונים אל קבלן כלשהו, בראש ובראשונה אנו רוצים לוודא שמדובר על בעל מקצוע מיומן, במיוחד כאשר מדובר על עבודות מורכבות. רישום קבלן היא אחת ההוכחות שיש לנו המבטיחות לנו שאנו עומדים מול בעל מקצוע מיומן המוכר על ידי הרשויות. מורכבות עבודות קבלן משתנה מפרויקט לפרויקט, אין אנו יכולים להתפשר על איכות בעל המקצוע, בין אם מדובר על פרויקט של בניין רב קומות או כל בנייה אחרת הדורשת היתר בניה. מלבד לכך, חשוב לדעת כי קבלן אשר אינו רשום ברשם קבלנים עובד ללא רישיון – משמע, הפרויקט שלכם אינו רשאי לקבל היתר בניה.

זכרו, עבודות קבלן אינן רק המבנה החיצוני אותו אתם רואים, שם ניתן להבחין בפגמים חיצוניים. קבלן אחראי גם על צנרת הבית, תפקוד מערכות המבנה כמו חשמל, איטום ועוד. לכן, כאשר אתם שמים את הפרויקט שלכם בידיו של בעל מקצוע, עליכם לבטוח בו ולהכיר את הניסיון שלו בכדי שלא יהיו "הפתעות" בזמן בו כבר תגורו בדירה. עוד הפתעה לא נעימה היא הידיעה שאין לכם היתר בניה על מבנה, במקרה כזה יהיה עליכם לפעול על מנת לקבל את ההיתרים הנדרשים, עוד הוצאה כספית והרבה כאב ראש.

רישום קבלן – מהו ההבדל בין תהליך בניה לשיפוץ?

ישנם מספר קריטריונים המבדילים בין תהליך בניה ובין שיפוץ הבית. נדגיש כי ישנם מקרים בהם אין חובה להיעזר בקבלן הרשום ברשם הקבלנים, אלא רק במקרים הבאים: כאשר עלות השיפוץ בבית שלכם עולה על 40,000 ש"ח הינכם חייבים בקבלן רשום בעל רישיון, במידה והסכום נמוך ממה שציינו אין עליכם חובה זאת. כמו כן, כל שינוי מבנה חיצוני או פנימי החייב בהיתר בנייה מחייב אתכם לבחור בקבלן רשום.

 

רישום קבלן – הוצאת רישיון

על מנת שיוכל קבלן שיפוצים מורשה להוציא היתר של רשם הקבלנים עליו לעבור קורס ייחודי, קורס המוכר על ידי משרד הבינוי והשיכון. את הקורס יעבירו מדריכים מנוסים בעלי ידע והבנה בתחום זה, חלקם גם עדיין עובדים בתחום. בסופו של דבר, האחראי על הוצאת הרישיון קבלן לאחר הקורס הוא רשם הקבלנים, זאת לאחר שנבחן אותו קבלן בקפידה ועבר את ההכשרה המתאימה. תעודת הרישיון אותו יקבל הקבלן הינה בתוקף למשך שנתיים בלבד, ישנו צורך לחדש את הרישיון לאחר שנתיים, במקרה בו עבדתם ללא חידוש הרישיון הינכם עובדים באופן לא חוקי.

התנאים הנדרשים על מנת שתוכלו להיבחן לתפקיד ולהיות רשומים בפנקס הקבלנים הם: ניסיון מעשי של לפחות 5 שנים בתחום, עליכם לעבור את מבחני ההסמכה של רשם הקבלנים אשר נוגעים בכל תחומי הבנייה, החל מקריאת תוכנית בנייה ועד בטיחות בעבודה, המלצות של לקוחות אשר עבדתם איתם בעבר, או מצד שני המלצות של בעלי מקצוע שעבדתם לצידם.

רישום קבלן – נשמע מסובך?

למדתם כל כך הרבה בשביל להגיע לאן שאתם נמצאים, עברתם כברת דרך בתחום בו אתם עובדים, יש לכם ניסיון רב ועדיין כל כך מסובך להוציא רישיון של קבלן שיפוצים… הסיבה לכך היא מאוד פשוטה. משרד הבינוי והשיכון הופך את החיים לקשים יותר בכדי לצמצם בעלי מקצוע שלא מן המניין, כאלו שבוחרים בדרכים קלות ולא חושבים על ההשלכות העתידיות. אם רשם הקבלנים יעניק לכל אחד את הרישיון בקלות, הסבירות להיתקל בהונאות תהיה גבוהה יותר וכמעט לא ניתנת למניעה.

מבעד לכך, חשוב לייצר תחרות בתחום הבנייה בכדי להוזיל מחירים עבור הלקוחות. ברגע בו לקוח יודע שהוא צריך לפנות רק לקבלן מורשה הוא אוטומטית מצמצם כמחצית מהאפשרויות שיש באינטרנט, ובין כל המורשים עליו לבחור אחד. התמחור של כל קבלן יהיה בדרך כלל בהתאם לפרויקט ובהתאם לטיב העבודה שהוא מציע הנובעת מאיכותו, ניסיונו ומורכבות העבודה. 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753250

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

החזון שלנו

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להפוך לקבלנים רשומים, אם אתם רוצים להשלים את התהליך הכי מהר שאפשר ואם אתם רוצים להשלים אותו במחיר אטרקטיבי ומבלי לפגוע בפעילותכם העסקית השוטפת, ההמלצה הברורה והחד משמעית שלנו היא התקווה הוצאת רישיון קבלן. כמו כל ההמלצות האחרות שלנו על הטובים ביותר, גם את ההמלצה הזאת אנחנו נותנים לכם בפה מלא ובלב שלם.

-תקווה רישיון קבלן-

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

מה המחירון של הקבלן השיפוצים

קבלן השיפוצים יכול להיות עבודה קשה לניהול ללא עזרתם של עוזרי כותבי בינה מלאכותית. שיפוץ היא אחת ממשימות תיקון הבית הפופולריות ביותר, מה שאומר שיש

השכרת גנרטורים לקבלנים רשומים

  שליחה   השכרת גנרטורים הפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות. אנשים רבים שוכרים גנרטורים למגוון מטרות שונות ביניהן אירועים, לינה בשטח, עבודות בניה ועוד. מהו

ייבוש חול תת רצפתי- מתי נדרש?

  שליחה ישנם מקרים בהם נגרמת רטיבות מתחת לרצפה מסיבות שונות. אחת הדרכים לטיפול ברטיבות היא ייבוש חול תת רצפתי. ייבוש חול תת רצפתי נעשה

צילום צנרת ביוב בציוד מתקדם

צילום של צנרת הביוב הוא צילום שונה מצילומי מערכות מים. עבור צילום ביוב אנו צריכים להשתמש במכשור מתקדם. בעבר היה קשה מאוד לזהות תקלות במערכת,

073-3753250