קורס שיפוצים

קורס שיפוצים קורס שיפוצים

תמיד אהבתם לעבוד עם הידיים? חושבים שאתם יכולים לתפקד בתפקידים ניהוליים? קורס שיפוצים הינו קורס אשר מכשיר קבלנים לצעירים בצעדים הראשונים שלהם בענף הבנייה. קבלני שיפוץ הם האחראים על ביצוע פרויקטים קטנים או גדולים במקומות מגורים ועוד. כיום הפך ענף השיפוצים לפופולרי מאוד בשל עלייה ביוקר המחייה, וכתוצאה מכך פרויקטים של בנייה חדשה פחות נפוצים היום.

 

קורס שיפוצים – למי זה מתאים?

תנאי הקבלה עבור כל מי שרוצה לעבור קורס שיפוצים הם 10 שנות לימוד והתניה בראיון אישי. כל אדם אשר רוצה לעסוק בתחום השיפוצים, בין אם יש לו ניסיון או לא חייב לעבור את ההכשרה הזאת. גם עובדים בעלי ותק וניסיון מוצאים את עצמם מגלים נתונים חדשים לגבי טיב העבודה שלהם, היעילות ואפשרויות לחסוך לא מעט זמן וכסף. בקורס שיפוצים המרצים נוגעים בכל תחומי השיפוצים באשר הם, החל תורת חומרי בניין ועד לניהול עסקים. הלימודים נמשכים על גבי 8 חודשים פחות או יותר (320 שעות). הקורס מתאים כהכנה למבחני רשם הקבלנים לקבלן שיפוצים (סיווג 131). 

קורס שיפוצים – תעסוקה

אפשרויות התעסוקה לאחר מעבר הקורס ועמידה במבחנים הינן רחבות, יוכלו התלמידים להשתלב במגוון רחב של חברות בנייה המומלצות על ידי הקורס. כמובן שניתן לעבוד גם באופן פרטי, אך נדרש ניסיון מסוים בשביל זה. על מנת שתוכלו להנפיק רישיון קבלן מורשה עליכם להיות בעל ותק של כמה שנים ולעבור את ההכשרה הייחודית בתחום בו תרצו לעסוק. כמו בכל מקצוע, גם כאן נדרשת סבלנות על להגעה למימוש הפוטנציאל שלכם בתור קבלנים מורשים, תחילה תקבלו משכורת ממוצעת וככל שתתקדמו יותר ותרחיבו את האופקים שלכם המשכורת תעלה ותעלה.

 

למה דווקא קורס שיפוצים?

בואו נשים רגע את כל הנתונים כאחד, על מנת לכהן כקבלן עליך לעבור הכשרה ולהיות בעל ניסיון של כמה שנים על מנת שרשם הקבלנים יאשר אותך וירשום אותך בפנקס הקבלנים. ישנה חשיבות רבה לפנקס הקבלנים, עליה נדון בהמשך. בעודך רשום בפנקס הקבלנים ישנו את תחום ההתמחות שלך, שכן ענף הבנייה הינו ענף נרחב ומעטים הקבלנים אשר מוכשרים לגעת בכל התחומים כאחד. לכל קבלן יש רמת סיווג בסופו של דבר, כאשר אתם רק עתה קיבלתם רישיון קבלן, הסיווג שלכם יהיה 1, סיווג מצומצם אשר מונע ממכם לקבל פרויקטים בהיקף סכומים גבוהה. 

הסיבה לצמצום על פי רמות סיווג הינה ברורה, הסיווג הוא בהתאם לוותק שלכם, בהתאם לניסיון שלכם והמלצות עליכם. לכן, על מנת שתוכלו להגיע לדרגת סיווג גבוהה עליכם לעבור כברת דרך, עליות וירידות בתחום ככה שתתמקצעו בצורה המושלמת ורשם הקבלנים יוכל לסמוך עליכם. 

אחרי הקדמה זו, אז למה בעצם לבחור דווקא קורס שיפוצים ולא קורס אחר? הבחירה היא בראש ובראשונה בהתאם לתשוקה שלכם. אם תחום השיפוצים לא מעניין אתכם ואתם רוצים להיות קבלני כבישים או בריכות, לכו על זה. קורס שיפוצים נחשב לקורס יוקרתי ומבוקש מאוד, זאת בשל הביקוש הרב לשיפוצים. ולא, לא מדובר בבניית מדף גבס בלבד, אלא מדובר על תחום רחב של שיפוצים. כל קבלן מתחיל ימצא את עצמו בוחר דווקא בקורס שיפוצים מכיוון שקורס זה באופן כזה או אחר נוגע בכל התחומים הנדרשים לקבלן, בדרך זו מוצא הקבלן פתרונות שיכולים לסייע לו גם בהמשך דרכו בענף אחר.

בחירת מוסד לימודים

ישנה חשיבות גבוהה לבחירת מוסד הלימודים דרכו תעברו את ההכשרה הזאת. על מנת שתהיו קבלנים רשומים עליכם להציג רישיון והשכלה באחד ממוסדות הלימודים המוכרים על ידי משרד הרווחה והבינוי והשיכון. כיום יש מוסדות לימודים שונים אשר מציעים לכם לימודי קבלן שיפוצים, אך עם זאת לא כולם מוכרים על ידי הרשויות. במקרה בו בחרתם במוסד שאינו מוכר, לא תוכלו לקבל את הרישיון המיוחל מכיוון שההכשרה שלכם אינה עומדת בקריטריונים הנדרשים.

 

לסיכום

קורס קבלן שיפוצים נחשב לקורס הנחשק ביותר בתחום הבנייה, זאת בשל סיבות רבות כמו הידע הנרחב איתו ניתן לצאת מקורס זה, וכמו כן גם בגלל היצע העבודות הנרחב שמחכה לתלמידים בתום הקורס. על מנת שתוכלו לגשת למבחנים לרשם הקבלנים עליכם לבדוק כי מוסד הלימודים שלכם מוכר על ידי הרשויות הרלוונטיות.  

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

החלפת מסנן

מסנן מים הוא אחד האמצעים הפשוטים והיעילים לשיפור איכות המים. מסנן מים מותקן בקלות ועובד לאורך זמן רב. עם זאת, יש לבצע החלפת מסנן באופן

בטון מוחלק טיפים

מכירים את זה שאתם הולכים בבית ופתאום אתם רוצים שמרצפת אחת בולטת יותר מהשניה, או שנתקע לכם לכלוך בחריצים שיכול לשגע אתכם? הפיתרון בשבילכם הוא

חברת איטום עם רישיון קבלן רשום

רטיבות בבית גורמת לנזקים רבים למבנה. כאשר הרטיבות נשארת זמן רב היא עלולה אף לגרום לעובש שמהווה סכנה לנשימה. לכן, כאשר מגלים רטיבות יש לטפל

פרגולות אלומיניום בזול

חושבים לשדרג את המרפסת שלכם? פרגולה מאלומיניום יכולה להפוך את הבית שלכם לחדש. עם זאת, יש הרבה דברים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם בוחרים להתקין

073-3753250