סיווג קבלנים ענפים

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

סיווג קבלנים ענפים סיווג קבלנים ענפים

סיווג קבלנים הינו פרט חשוב שכל לקוח ובעל מקצוע חייב לדעת, ישנם ענפים שונים לכל סיווג קבלנים. ברגע בו יודע לקוח את המידע הזה הבחירה שלו צריכה להיות תחת השיקולים האלו. כל קבלן מומחה בצד אחר של המפה, ומעטים אלו המתמחים בכל התחומים, לפני שאתם בוחרים איש מקצוע וודאו סיווג קבלנים בענפים השונים.

 

סיווג קבלנים ענפים – חוק רישום קבלנים

על פי חוק חייב קבלן מורשה להיות רשום בפנקס קבלנים תחת תחום עיסוקו ולפי איזה ענף קבל הוא שייך. הרישום נעשה על ידי רשם הקבלנים אשר פועל תחת משרד הבינוי והשיכון. מדובר על חוק חדש יחסית, חוק אשר קיים משנת 1969 ועדיין עובר חידושים רבים. הסיבה להוצאת החוק היא עקב הפריצות הרבה שנוצרה בתחום הבנייה, שכן כל קבלן היה לוקח על עצמו עבודות מכל הסוגים, ההתמקצעות הייתה נמוכה, התחרות הייתה גבוהה, והיה קשה מאוד למצוא מקור אמין. כיום, כל פרויקט אשר צריך היתר בניה חייב לעמוד בתקנים הנדרשים, על הקבלן להיות בעל רישיון והסמכה לאותו תחום שירות.

מטרת החוק הינה מסגרת אשר נוצרה על מנת להגן על הלקוח, וכמו כן גם על אנשי המקצוע. בדרך זו ידע כל לקוח האם הוא עומד מול קבלן אשר עבר את ההכשרה הרצויה, או שמא מדובר על קבלן אשר עובד ללא רישיון. לכל אזרח יש גישה לבדיקת הנתונים האלו דרך פנקס קבלנים באתר משרד הבינוי והשיכון. כמו כן, ענף הבנייה עצמו עומד על שיתופי פעולה, כך יוכל כל יזם לבחור בקפידה את בעל המקצוע מולו יעבוד. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את הסיווג של אותו בעל מקצוע, על זה נדבר כעת.

 

סיווג קבלנים ענפים – המשמעות של סיווג

על מנת לייצר הבדל בין קבלן כזה או אחר ברמה המקצועית נוצרו סיווגים אשר חולקו בין ענפי הבנייה השונים. אם בעבר קבלן שיפוצים היה לוקח על עצמו פרויקטים של קבלן כבישים וההפך, היום כבר החוק אוסר זאת. הסיווגים נקבעים לפי 5 דרגות של מקצועיות כאשר סיווג אחד הוא הנמוך והמוגבל ביותר, ואילו דרגה 5 היא הגבוהה ביותר. הסיווג למעשה מונע מהקבלן לקחת פרויקטים גם שלא קשורים לתחום שלו, אך גם מגביל את הקבלן לגבי הסכום אותו הוא יכול לדרוש – משמע מגביל את הקבלן בסוגי הפרויקטים אותם יוכל לקחת. המחיר כמובן נקבע בהתאם למורכבות העבודה וזאת לוקח בחשבון רשם הקבלנים. כאשר מגיע קבלן לדרגה 5 יוכל לקחת על עצמו את רוב סוגי הפרויקטים.

על מנת שיוכל קבלן להגיע לדרגה 5 עליו לעבור כברת דרך מסוימת בתחום בו הוא נמצא. כל קבלן יכול להגיש בקשה, אך בקשה שאינה עומדת בקריטריונים לא תאושר, ואחד מהקריטריונים מדבר על ותק, מילוי טפסים, העברת אישורים ואגרות, ולמעשה רק אז יבחן רשם הקבלנים את הבקשה שלכם. כמו כן, מלבד לוותק יש להראות שאתה קבלן עובד, את הניסיון שלך. 

סיווג קבלנים ענפים – בחירה חכמה

הבחירה להיות קבלן רשום בפנקס הקבלנים היא לא בשביל הלקוח, אלא למעשה בשבילכם בתור קבלנים מקצועיים. קבלן אשר מכיר באיכותו ויודע את טיב העבודה שלו חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים. לקוח אשר מכיר מעט את עולם הקבלנים, או מספיק שקורא מאמר כזה או אחר בתחום, יודע מיד שהוא צריך לחפש קבלנים דרך פנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. לכן, החשיפה שלכם תהיה גדולה יותר כאשר תהיו רשומים, כמו כן גם האמינות שלכם, רמת הסיווג שלכם וכך יוכל לקוח לבחור בכם לפרויקט הבא. אז אם כך, הבחירה אינה בשביל הלקוח בלבד, אלא גם בשבילכם בתור בעלי מקצוע.

 

סיווג קבלנים ענפים – הענפים השונים

בכדי לקבל את הרשימה המלאה עליכם יהיה להגיע למשרד הבינוי והשיכון, לפניכם רשימה חלקית של הענפים השונים. ישנם ארבעה ענפים ראשיים שהם: בנייה, כבישים תשתית ופיתוח, גשרים, נמלים, עבודות ימיות. תחתיהם נמצאים ענפי המשנה שהם: כלונסאות, בטונים, בניית שלדים, פיתוח חצרות, שיפוצים, חשמל, מיזוג אוויר, מתקני הסקה, מתקני תברואה, מעליות ומדרגות נאות, דריכת בטון, עבודות אבן ביבש או רטוב, איטום, עבודות עפר, קווי תקשורת, קווי מים, ביוב וניקוז, רמזורים, בריכות מים ועוד…

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

החזון שלנו

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להפוך לקבלנים רשומים, אם אתם רוצים להשלים את התהליך הכי מהר שאפשר ואם אתם רוצים להשלים אותו במחיר אטרקטיבי ומבלי לפגוע בפעילותכם העסקית השוטפת, ההמלצה הברורה והחד משמעית שלנו היא התקווה הוצאת רישיון קבלן. כמו כל ההמלצות האחרות שלנו על הטובים ביותר, גם את ההמלצה הזאת אנחנו נותנים לכם בפה מלא ובלב שלם.

-תקווה רישיון קבלן-

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

קורס שיפוצים

כל מה שחשוב לדעת על קבלן שיפוצים רשום

קבלן שיפוצים הינו קבלן אשר מתמחה בעבודות שיפוצים, בנייה, שדרוגים, והוספה של מבנה חדש. הוא אחראי על מגוון רב של עבודות בנייה ושיפוצים, ביניהם –

איתור ומיפוי תשתיות

תשתית היא עמוד השדרה של כל עסק. הוא כולל נכסים פיזיים ודיגיטליים כאחד. חברות חייבות לשמור על התשתית שלהן כדי לעמוד בקצב העסקים ולהישאר בעסקים.

יצירת גינה בעזרת קבלן

גן הוא מושג פופולרי בקרב אנשים רבים ומשמש לעתים קרובות כסמלים של יופי, אושר, שלווה ושלווה. הם יכולים לשמש גם כדי לבטא את שמחות החיים.

עלות של שרוולי פסולת לאתר בנייה

כאשר אתר בנייה עומד להתחיל, מנהל האתר מתאם עם הבעלים ומושכר שרוול פסולת. השרוול עוזר להגן על הפרויקט מכל אבק אפשרי, לכלוך או מזהמים אחרים.

074-7765899
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!