לימוד קבלן רשום

לימוד קבלן רשום לימוד קבלן רשום

חולם להפוך לקבלן מצליח? לקבל פרויקטים ממשלתיים ועבודות בלי סוף? זה מעולה לחלום, אבל בשביל להגשים את החלום צריך לעבוד קשה. על מנת שתוכל להיות קבלן רשום עליך להציג בפני הרשויות ניסיון, עבר פלילי נקי והכשרה לימודית (כמו כן לעבור מבחן מטעם הרשויות). בשל כך, יש לעבור קורס לימודי עבור לימוד קבלן רשום. 

 

לימוד קבלן רשום – לא לומדים את זה, נולדים עם זה!

אז זהו שלא כל כך… לימוד קבלן רשום מתחלק ללימודים תיאורטיים ומעשיים, שכך גם הניסיון הקודם שלכם בענף הבנייה חשוב לא פחות. ההכשרה הראשונה שאתם צריכים לעשות על מנת שתוכלו להיות קבלנים רשומים היא קורס מנהל עבודה. כמו כן, עליכם לעמוד בתנאים ההכשרה אותם נציין בהמשך. הלימודים בקורס יכולים להתבצע בקורס קצר או מורחב, בכל אופן יהיה עליכם לעבור את המבחנים הנדרשים על מנת להמשיך עוד שלב אל קבלת הרישיון.

לימוד קבלן רשום -נתונים יבשים

בכדי שתוכלו לקבל את הרישיון המיוחל עליכם לעמוד בקריטריונים של הקורס, 10 שנות לימוד, וחלק מהמוסדות אפילו דורש כמה שנים של ניסיון בענף הבנייה. בקורס לימוד קבלן רשום תלמדו על תורת הבנייה, חומרים וכלי עבודה, תרשימים, חשמל, שימור מבנים, היבטים משפטיים, מיזוג והיבט ניהולי. חלק מהנושאים אמנם ישמעו מעט משעממים, אך אל תשכחו שמדובר כאן על חיי אדם, כל שלב בו אתם נוגעים במהלך העבודה העיונית יפגוש אתכם בעבודה הפיזית.

 

לימוד קבלן רשום – בחירת מוסד לימוד היא קריטית?

לבחירת מוסד הלימוד יש חשיבות רבה מכמה סיבות שונות, הסיבה הראשונה היא שאתם רוצים לבחור את המקום המקצועי ביותר שיכוון אתכם לנושאים החושבים בו, בהם אתם הולכים לפגוש מדי יום. חשוב שהמרצים ומעבירי הקורס יהיו בעלי ניסיון לא רק בלימוד אלא גם מעשי, כאלו שחוו את השטח. בדרך זו גם הם יוכלו ללמד אתכם דברים שהם עברו בדרך, וגם אולי מעט קשרים כדי להכיר את עולם הבנייה מבפנים. 

מלבד לכל היתרונות בלימוד במוסד מוכר שציינו עד עתה, ישנו עוד פרמטר לפיו אתם צריכים לבחור את מוסד הלימוד. בחירת מוסד לימוד בניגוד למה שזה עתה נציין עלול לפגוע לכם בתהליך לקבלת הרישיון. עליכם לבחור במוסד אשר מוכר על ידי משרד הרווחה, מוסד לימודים שאינו בעל הכרה לא תורם לכם אלא לידע כללי בהתחשב ומדובר על מקום מקצועי. משרד הרווחה ורשם הקבלנים ידחו את בקשת הרישיון לקבלן רשום במקרה בו אין לכם הכשרה על ידי מוסד מוכר.

לימוד קבלן רשום אל מול עבודה בחוץ

אז בעצם איזו סיבה יש לקבלן בעל ניסיון לעזוב הכל ולהתחיל ללמוד לימוד קבלן רשום? הסיבה לכך היא פשוטה, קבלן רשום אשר נמצא בפנקס הקבלנים חייב לעבור את ההכשרה והמבחנים הנדרשים מטעם הרשויות. אם נדבר גלויות, לא כל הקבלנים אשר נמצאים בחוץ מחזיקים ברישיון, הדבר בעייתי מבחינה ביטוחית, וכמו כן אלו שלא עוברים על החוק ועדיין בלי רישיון חייבים לעבוד בהיקפים מאוד נמוכים. 

כאשר קבלן בוחר לעבור את כל התהליך הזה ולבסוף מתקבל הוא רושם בפנקס הקבלנים, פנקס אשר פתוח לכל מבקש עבודה, לכל לקוח, לכל מעסיק ובעצם זהו פרסום של הקבלן המצהיר כי הוא עובד בצורה חוקית המוכרת על ידי רשם הקבלנים. כאשר תגיעו לפנקס הקבלנים תגלו כי יש ענפים שונים המוגדרים על פי מספרים וישנן גם דרגות סיווג. הסיבה לכך שענף הבנייה מחולק באופן מסודר היא כיוון שבעבר היה כאוס אחד גדול, כל קבלן היה לוקח על עצמו איזה סוג פרויקט שרצה, מה שפגע בביטחון העובדים והתושבים. 

כיום, לאחר שנה בה יש לך וותק בסיווג בו אתם נמצא תוכל להגיע בקשה להעלאת סיווג. כל סיווג מגביל את הקבלן מבחינת היקף פרויקט אותו יוכל לקחת, ממש בסכומים נקובים אשר נמצאים אצל רשם הקבלנים. ישנם היתרים מדי פעם אשר יחריגו עבודה ספציפית, אך קבלן לא יוכל לקחת על עצמו פרויקטים מסובכים ומורכבים כאשר יש לו דרגת סיווג נמוכה. עם זאת, קבלן בדרגת סיווג גבוהה יקבל שלל רחב של פרויקטים. ועוד נקודה חשובה, קבלן רשום רק הוא יוכל לקחת פרויקטים גדולים וממשלתיים – שם נמצא הכסף.

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פרגולות אלומיניום- 5 טיפים לבחירה

  שליחה אם אתם מעוניינים להתקין פרגולה בגינה שלכם או במרפסת שלכם, חשוב מאוד שתבחרו בפרגולה עמידה ואיכותית אשר תחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לאורך

מה חשוב לבדוק בבדק בית

  שליחה אם רכשתם דירה חדשה, חשוב מאוד שתדעו שקריטי לבצע לה בדק בית. טרם אתם בוחרים חברה שתבצע בדק בית בדירה החדשה שרכשתם, כדאי

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים

רישום ברשם הקבלנים אם אתם מכירים מעט את ענף הבנייה בוודאי שמעתם על רשם הקבלנים או מושג כמו פנקס הקבלנים, אם אתם מכירים מעט יותר

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים

קורס שיפוצים תמיד אהבתם לעבוד עם הידיים? חושבים שאתם יכולים לתפקד בתפקידים ניהוליים? קורס שיפוצים הינו קורס אשר מכשיר קבלנים לצעירים בצעדים הראשונים שלהם בענף

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו