העסקת עובדים פלסטינים

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

העסקת עובדים פלסטינים העסקת עובדים פלסטינים 

היצע הקבלנים בארץ הינו רחב, עם זאת קשה מאוד למצוא עובדים יהודים. כל קבלן בתחילת דרכו יוכל להעיד על כך שמציאת עובדים אינה פשוטה וכרוכה בבירוקרטיה רבה. לכן, העסקת עובדים פלסטינים בענף הבנייה הפכה לבחירה פופולרית ביותר. גם בשל ההיצע הנמוך מצד האוכלוסייה היהודית, וגם בשל המחירים הנמוכים יותר אותם גובים עובדים פלסטינים בהשוואה ליהודים. 

 

אישור עבודה

העסקת עובדים פלסטינים כרוכה בהוצאת אישור עבודה המאפשרת לעובד לנוע מעבר לקו הירוק. על מנת שיוכל לקבל עובד פלסטיני אישור עבודה בארץ חייב הוא להוכיח כי אין לא עבר פלילי, לציין מקום עבודה ועוד קריטריונים שונים הכתובים בחוק. ללא אישור עבודה זה לא יוכל קבלן להעסיק את עובדים פלסטינים, הדבר תקף לכל מהגר.

ישנם שני סוגי אישורים עיקריים המאפשרים לעובד פלסטיני להתחיל לעבוד בענף הבנייה בארץ, אישור זמני ואישור לטווח ארוך. אישור עבודה לטווח ארוך תקף למשך שנתיים, אישור זה מונפק על ידי המבקש דרך משרד הפנים. אישור זמני הינו אישור אשר תקף למספר חודשים בלבד, בקשה אשר מוגשת למנהל האזור. כיום ישנם מקומות רבים אשר מעסיקים עובדים פלסטינים ללא אישורים, חשוב לציין שמדובר על סיכון גדול, בעיקר עבור מנהל הפרויקט והקבלן, שכן הנושא מוכר למשרד הבינוי והשיכון והוא נאכף בצורה משמעותית.

העסקת עובדים פלסטינים אל מול העסקת עובדים יהודים

על פניו נראה כי הרבה יותר קל מבחינה בירוקרטית להעסיק יהודים מאשר פלסטינים, הדבר אמנם נכון אך לא ריאלי. אם נשווה את היצע העובדים בחברה הפלסטינית לעומת ההיצע בחברה היהודית נוכל לראות פער עצום מבחינת מבקשי העבודה. העסקת עובדים פלסטינים הינה ריאליסטית יותר ואף זולה יותר מאשר מבקשי העבודה היהודים. כמו כן, בחברה שלנו מעטים עובדי הבניין היהודים אשר מוכנים לעסוק בענף הבנייה שלא בתפקידים ניהוליים. ישנן חברות קטנות אשר מתמחות בשיפוצים וכד', אך הן עובדות כעצמאיים ולא כשכירים. המחיר אותו גובה עובד פלסטיני ליום עבודה נע בין 180 ש"ח ועד 210 ש"ח.

כמו כן, הבחירה בהעסקת עובדים פלסטינים הינה עניין של מיומנות וניסיון, עובדים פלסטינים נחשבים לבעלי מיומנות גבוהה יותר בתחומים נרחבים, נמרצים ולכן רוב המעסיקים בוחרים בעובדים פלסטינים שכן הם מטיבים יותר לפרויקט מבחינת הוצאות והתקדמות בעבודה.

 

העסקת עובדים פלסטינים מצד הקבלן

על מנת שתוכלו להעסיק עובדים פלסטינים עליכם להגיש את הבקשה, אך כאן הטריק. רק קבלן רשום בעל רישיון יכול להעסיק עובדים פלסטינים. על מנת שתוכלו להגיש את הבקשה עליכם להגיש טופס הצהרה על המחזור הכספי שלכם בשנתיים האחרונות, זאת עם חתימה של בעל מקצוע (יועץ מס או רואה חשבון), ורישיון קבלן בתוקף מאת רשם הקבלנים.

את כל המסמכים יש לשלוח במייל, או באתר משרד הבינוי והשיכון, שם תוכלו לראות את הגשת הבקשה המלאה. מלאו את הטפסים הכתובים באתר, הגישו כל טופס במייל רשום של המעסיק בלבד, כמו כן חשוב להגיש את הבקשה רק לאחר שאישור העובד נמצא בתוקף.

זכרו, כאשר אתם קבלנים רשומים מצד רשם הקבלנים אתם מוכרים על ידי משרד הבינוי והשיכון. בחירה בהעסקת עובדים פלסטינים שלא כחוק יכולה לסכן את המעמד שלכם. לכן חשוב להכיר את הנוהל המדויק בו עליכם לדווח על העסקת עובד פלסטיני, וכמו כן במה כרוכה הבקשה שלו. על מנת שתוכלו לקבל את התהליך המדויק להעסקת עובד פלסטיני עליכם יהיה להיכנס לאתר הבינוי והשיכון ולעבור שלב אחר שלב את התהליך הזה. אמנם בפעם הראשונה ייתכן וזה יהיה מסורבל מעט, אך לאחר שהבנתם את המסגרת תבינו עד כמה זה פשוט.

לסיכום

ענף הבנייה בסופו של דבר נחשב לענף מאוד משתלם, עם זאת יש הרבה סייגים בדרך עליהם חייב הקבלן לחשוב מבעוד מועד. העסקת עובדים פלסטינים הינה בחירה פופולרית בקרב קבלנים רבים, אך יש לקחת בחשבון את הבירוקרטיה שבתהליך, ואת הסיכונים שיש בהעסקת עובדים ללא אישור עבודה. הבחירה בעובדים פלסטינים הינה נפוצה לא רק בגלל שקשה למצוא עובדים יהודים, אלא בגלל שהעסקת עובדים יהודים הופכת את העסקה לפחות משתלמת. בעוד שעובד פלסטיני גובה כ-200 שקלים עבור יום עבודה, עובד יהודי יגבה כפול מהמחיר ואף יותר. 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

החזון שלנו

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להפוך לקבלנים רשומים, אם אתם רוצים להשלים את התהליך הכי מהר שאפשר ואם אתם רוצים להשלים אותו במחיר אטרקטיבי ומבלי לפגוע בפעילותכם העסקית השוטפת, ההמלצה הברורה והחד משמעית שלנו היא התקווה הוצאת רישיון קבלן. כמו כל ההמלצות האחרות שלנו על הטובים ביותר, גם את ההמלצה הזאת אנחנו נותנים לכם בפה מלא ובלב שלם.

-תקווה רישיון קבלן-

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

מעוניינים בהעסקת עובדים פלסטינים בבניין? המאמר הבא הוא בשבילכם. העסקת עובדים פלסטינים בבניין היא אפשרית ואף נפוצה במיוחד בענף הבנייה. עם זאת יש לקחת בחשבון

העסקת עובדים פלסטינים

העסקת עובדים פלסטינים

העסקת עובדים פלסטינים בענף הבנייה היא דבר נפוץ מאוד. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלשם כך יש להוציא אישורי עבודה מתאימים. ללא אישור עבודה העסקת

קורס שיפוצים

כל מה שחשוב לדעת על קבלן שיפוצים רשום

קבלן שיפוצים הינו קבלן אשר מתמחה בעבודות שיפוצים, בנייה, שדרוגים, והוספה של מבנה חדש. הוא אחראי על מגוון רב של עבודות בנייה ושיפוצים, ביניהם –

איתור ומיפוי תשתיות

תשתית היא עמוד השדרה של כל עסק. הוא כולל נכסים פיזיים ודיגיטליים כאחד. חברות חייבות לשמור על התשתית שלהן כדי לעמוד בקצב העסקים ולהישאר בעסקים.

074-7765899
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!