העסקת עובדים פלסטינים

לא צריך לשלם הרבה על רישיון קבלן! מחיר זול מובטח!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

העסקת עובדים פלסטיניםהעסקת עובדים פלסטינים בענף הבנייה היא דבר נפוץ מאוד. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלשם כך יש להוציא אישורי עבודה מתאימים. ללא אישור עבודה העסקת עובדים פלסטינים תהיה לא חוקית והיא עלולה לכלול עונשים קשים. על העסקת עובדים פלסטינים נרחיב במאמר הבא. 

העסקת עובדים פלסטינים- למה בכלל?

בכל ענף הבנייה רבים מהעובדים הם עובדים פלסטינים ורק מעטים מהם יהודים. הסיבה לכך היא ברורה. רוב היהודים לא מעוניינים לעבוד כשכירים ולכן מאיישים את תפקידי הניהול. ענף הבנייה כולל עבודה קשה, סיזיפית ולא פשוטה לאורך שעות רבות. כמו כן מדובר בעבודה לא מתגמלת. מהסיבה הזו, יהודים רבים בוחרים לא לעבוד בעבודה זו. לעומת זאת, פלסטינים משתכרים במחירים נמוכים יותר מאשר יהודים, עובדים בצורה יעילה יותר ומגיעים עם ניסיון רב יותר בענף הבנייה. לכן, מעסיקים רבים מעדיפים להעסיק פלסטינים. 

העסקת עובדים פלסטינים- אישור עבודה

אישור עבודה לפלסטינים הוא מסמך המאפשר לאדם שגר מעבר לקו הירוק, כלומר מעבר למדינת ישראל הריבונית, לעבוד בשטח ישראל. המסמך מעיד כי לפלסטיני אין עבר פלילי. כמו כן האישור יציין את מקום העבודה בו יעבור הפלסטיני ואת התפקיד בו יעבוד. ללא אישור עבודה לפלסטינים, הפלסטינים לא יהיו רשאים להיכנס ולעבוד במדינה. אישור עבודה זה חשוב מאוד על מנת שקבלני בניין יוכל להשיג כוח עבודה זול וטוב. 

קיימים אישורי עבודה מסוגים שונים לכניסה של עובדים פלסטינים לארץ- 

  • אישור זמני- אישור זמני, או אישור קצר טווח, הוא בדרך כלל למספר חודשים בלבד. 
  • אישור ארוך טווח- אישור ארוך טווח הוא אישור שתקף לשנתיים ובמהלך השנתיים הללו העובד יוכל להישאר בארץ. 

יש לקחת בחשבון שעובדים רבים עובדים ללא אישור עבודה. מדובר בפעולה לא חוקית ומי שיבצע אותה יוכל להסתכן בעונשים קשים. 

העסקת עובדים פלסטינים– הוצאת אישור

על מנת לקבל אישור עבודה לפלסטינים על הפלסטיני להגיש בקשה למנהל הקישור והתיאום לצורך עבודה בישראל. על האישור לכלול את שעות העבודה, את מקום העבודה, מאיזה שטח מותר להיכנס ולאן. 

מלבד לפלסטיני עצמו, גם המעסיק יכול לקבל אישור העסקת פלסטינים. שימו לב שרק קבלן רשום יוכל לקבל אישור עבודה לפלסטינים. לשם כך יש לפנות לרשות האוכלוסין וההגירה עם טופס בקשה ייעודי לאישור עבודה לפלסטינים. לטופס הבקשה יש לצרף מסמך הכולל את פרטי חשבון הבנק של העובד לו רוצים לקבל אישור. המסמך צריך לכלול פרטים שונים כמו שם העובד, כתובת, פרטי התקשרות, שם הבנק, מספר סניף ומספר חשבון. שימו לב שהמסמך צריך להיות חתום על ידי הבנק עצמו. כמו כן יש לצרף תעודת זהות תקפה של העובד. יש לקחת בחשבון שבמידה שמייעדים את העובד לעבודה במשמרות או בשעות הלילה יש צורך לצרף גם כתב התחייבות. ניתן לשלוח את המסמכים על ידי דואר אלקטרוני. 

שימו לב- במידה שמדובר בעובד שעבד בארץ בעבר והכל תקין מבחינת הרשויות, קבלת אישור העבודה תהיה מהירה. לעומת זאת, אם מדובר בפעם ראשונה יש לקחת בחשבון שהתהליך ייקח זמן שכולל בדיקה. כל בקשה לאישור עבודה לפלסטינים עוברת למשרדי התיאום והקישור של משרד הביטחון ואף לשב"כ. כך ניתן לוודא שהעובד עומד בקריטריונים המחמירים שכוללים עבר פלילי וביטחוני נקי. 

העסקת עובדים פלסטינים- כמה זה עולה?

שכר יומי של עובד פלסטיני נע בין 180 ל-210 שקלים. 180 יהיה המחיר לעובד לא חוקי, כלומר ללא אישור עבודה ואילו 210 לעובד חוקי. העסקת עובד לא חוקי כוללת סיכון רב, בו קיים גם אלמנט ביטחוני, ולכן חשוב מאוד להוציא אישור עבודה לפלסטינים. 

קראו עוד: כמה עולה אישור עבודה לפלסטינים

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
074-7765899

תוכן עניינים

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

החזון שלנו

בשורה התחתונה, אם אתם רוצים להפוך לקבלנים רשומים, אם אתם רוצים להשלים את התהליך הכי מהר שאפשר ואם אתם רוצים להשלים אותו במחיר אטרקטיבי ומבלי לפגוע בפעילותכם העסקית השוטפת, ההמלצה הברורה והחד משמעית שלנו היא התקווה הוצאת רישיון קבלן. כמו כל ההמלצות האחרות שלנו על הטובים ביותר, גם את ההמלצה הזאת אנחנו נותנים לכם בפה מלא ובלב שלם.

-תקווה רישיון קבלן-

הוצאת רישיון קבלן רשום

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

העסקת עובדים פלסטינים בבניין

מעוניינים בהעסקת עובדים פלסטינים בבניין? המאמר הבא הוא בשבילכם. העסקת עובדים פלסטינים בבניין היא אפשרית ואף נפוצה במיוחד בענף הבנייה. עם זאת יש לקחת בחשבון

קורס שיפוצים

כל מה שחשוב לדעת על קבלן שיפוצים רשום

קבלן שיפוצים הינו קבלן אשר מתמחה בעבודות שיפוצים, בנייה, שדרוגים, והוספה של מבנה חדש. הוא אחראי על מגוון רב של עבודות בנייה ושיפוצים, ביניהם –

איתור ומיפוי תשתיות

תשתית היא עמוד השדרה של כל עסק. הוא כולל נכסים פיזיים ודיגיטליים כאחד. חברות חייבות לשמור על התשתית שלהן כדי לעמוד בקצב העסקים ולהישאר בעסקים.

יצירת גינה בעזרת קבלן

גן הוא מושג פופולרי בקרב אנשים רבים ומשמש לעתים קרובות כסמלים של יופי, אושר, שלווה ושלווה. הם יכולים לשמש גם כדי לבטא את שמחות החיים.

074-7765899
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!